0

Po praėjusią savaitę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) namuose patirto pralaimėjimo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (2-1) komanda išliejo pyktį mače su kita Vilniaus ekipa – „Jaunaisiais talentais“ (0-3).

Ivetos Šalkauskės vedamos kaunietės savo žiūrovų akivaizdoje 85:51 (25:8, 20:18, 19:13, 21:12) nepaliko vilčių varžovėms iš sostinės, kurioms tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės.

Kauno rajono ekipa viešnias iš Vilniaus į gilų nokdauną pasiuntė vos prasidėjus rungtynėms ir prabėgus 8 minutėms jau turėjo triuškinamą persvarą (23:5).

Paskutinį smūgį Lino Šalkaus auklėtinės sudavė grįžusios po ilgosios pertraukos, kuomet spurtavo 10:0, o skirtumas tarp komandų tapo bene dvigubas (58:30, 23-ąją min.).

Iš viso „Hoptrans-Sirenos“ baudos aikštelėje pelnė 54 taškus, bet labiausiai prie to prisidėjo komandos lyderė Šalkauskė. 30 metų 196 cm ūgio puolėja per 18 minučių pelnė 30 taškų, atkovojo 13 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, blokavo 1 metimą, tačiau 1 sykį suklydo, užsidirbo 1 bloką bei surinko 40 naudingumo balų.

Šeimininkės ne tik laimėjo visus kėlinius, bet ir varžoves pranoko visose statistinėse kategorijose. Labiausiai „Hoptrans-Sirenos“ dominavo kovoje dėl kamuolių (47:37) bei dalindamos rezultatyvius perdavimus (22:9).

„Hoptrans-Sirenos“: Iveta Šalkauskė 30 (13 atk. kam.), Kornelija Balčiūnaitė 13, Monika Petrauskaitė 13, Eglė Sarapaitė 10, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 6, Erika Liutkutė 5, Milda Šukytė 4, Eglė Tarasevičiūtė 4.

„Jaunieji talentai“: Dalia Belickaitė 16, Laura Juškaitė 14 (9 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė 9 (9 kld.).

Kitas rungtynes „Hoptrans-Sirenos“ žais penktadienį (10.26) su Šiaulių „Rūtos-Universitetu“. Vilnietės kitą mačą taip pat žais su šiaulietėmis, tačiau tai padarys tik lapkričio 2 d.

Linas Šalkus („Hoptrans-Sirenų“ ekipos vyr. treneris): „Jaunieji talentai“ yra tikrai gera ir jauna komanda. Joje žaidžia daug gerų žaidėjų ir džiaugiuosi, jog matosi trenerės Diliaros Velišajevos įdirbis. Taip pat matosi jų noras įsiveržti į tą moterų krepšinį. Kol mes žaidžiame su starto penketu, tol viskas gerai, tačiau atsarginės krepšininkės irgi turi žaisti. Esu nepatenkintas tomis žaidėjomis, kurios rungtyniauja mažiau. Aš akyse turiu matyti ugnelę ir norą laimėti. Man neįdomu kiek mes įmesime taškų, man įdomu kiek praleisime, nes krepšinis prasideda nuo gynybos. Turime gerbti save ir neleisti varžovėms tyčiotis iš mūsų.

Žinojome, kad varžovių priekinė linija yra silpnesnė, bet žaidimo per Šalkauskę neakcentavome, nes krepšinis yra komandinis žaidimas. Tiesiog bandėme daryti daugiau derinių per ją. Manau šitos rungtynės daugiau naudos davė varžovėms. Labai sunku krepšininkes nuteikti rungtynėms, kai po pirmo kėlinio jau pirmaujame beveik 20 taškų persvara. Varžovės visą laiką žaidė su didesniu azartu. Aišku, jeigu mes žaistume prieš Eurolygos komandą, nors ir pralaimėtume 100 ar 70 taškų skirtumu, bet žaistume užsidegę. Visgi vien su noru nieko nelaimėsi. Turi būti ir meistriškumas, kurio kartais pritrūksta.“