Jeigu dėl masinės griūties apšildomųjų „Cancer Council Classic“ varžybų finale  Australijos sprinteris Robbie McEwenas („RadioShack“) prasmuko trečias, tai dar galima buvo laikyti atsitiktinumu. Tačiau pakartotina 3 vieta vakar startavusiose „Tour Down Under“ varžybose šią prielaidą paneigė.

Ar naujos griūtys nesutrukdys patyrusiam sprinteriui pasiekti išsvajotą pergalę „Tour Down Under“ lenktynėse?

2 etape „Tailen Bend – Mannum“ (146 km) R. McEwenas kirto finišo liniją antras po brito Beno Swifto („Sky“) ir tapo lenktynių lyderiu. 3 vietą užėmė australas Graeme Brownas („Rabobank“).

nuotr.„Tour Down Under“ 2 etapą laimėjo Benas Swiftas, antras finišavo (dešinėje, raudoni marškinėliai) - Robbie McEwenas (AFP nuotr.)

Griūtys finale neapsiėjo be aukų

Belaukdami lenktynių video santraukos, perpasakojame užsienio spaudos pranešimą apie dvi finalines griūtis, kuriose labiausiai nukentėjo australas Bernardas Sulzbergeris, susilaužęs raktikaulį. Tai išties nedėkingas startas dviratininkui, likusiam be komandos po „Pegasus Sports“ iširimo, o į „UniSA-Australia“ komandos sudėtį įtrauktam tik šioms varžyboms.

Tarp nukentėjusių – Pieteris Weening („Rabobank“) ir „Garmin-Cervelo“ komandos dviratininkai: Travis ir Cameron Meyeriai bei Julianas Deanas.

Lenktynių komentatorių teigimu, ant žemės atsidūrė ir tokie favoritai kaip Matthew Goss, Andre Greipelis ir Markas Cavendishas. Tai lėmė ir jų finišavimo laiką: M. Goss – 47-as (+0 sek.), A. Greipelis – 76-as (+0 sek.), M. Cavendishas – 130-as (+3 min. 47 sek.).

Bendroje įskaitoje britų sprinteris patyrė didžiausią kritimą žemyn: iš 65-os vietos (+10 sek.) į 130 vietą (+3 min. 57 sek.), nors, pasak M. Cavendisho, sprinte – griūtys yra „normalus dalykas“, o po finišo jis sugebėjo net ir pajuokauti, sakydamas: „Tikiuosi, kad galėsiu tęsti lenktynes, kitaip nebūčiau baigęs etapo. Pažiūrėsim, ar rytoj man pasipainios kas po kojom“.

(AFP nuotr.)Markas Cavendishas pateko į griūtį, bet finišą pasiekė  (AFP nuotr.)

Robbie McEwenui užėmus lyderio vietą, į 2 vietą pasislinko Matthew Goss, 3 vietą užėmė 2 etapo laimėtojas Benas Swiftas, o 4-oje liko Andre Greipelis.

Bendroji įskaita po 2 etapo:

1. Robbie McEwen (AUS) „RadioShack“ 6 val. 44 min. 42 sek.

2. Matthew Goss (AUS) „HTC-Highroad“ +0 sek.

3. Ben Swift (BRIT) „Sky Pro Cycling“ +0 sek.

4. Andre Greipel (VOK) „Omega Pharma – Lotto“ +04 sek.

5. Mitchell Docker (AUS) „Skil – Shimano“ +04 sek.

6. Graeme Brown (AUS) „Rabobank“ +06 sek.

7. David Tanner (AUS) „Saxo Bank“ +06 sek.

8. Mathieu Perget (PRA) „Ag2r - La Mondiale“ +07 sek.

9. Miguel Minguez Ayala (ISP) „Euskaltel – Euskadi“ +07 sek.

10. Simon Zahner (ŠVEI) „BMC Racing Team“ +07 sek.

...

60. Lance Armstrong (JAV) „RadioShack“ +10 sek.

...

130. Mark Cavendish (D.BR) „HTC-HightRoad“ +3 min. 57 sek.

...

133. .................................................................+05 min. 23 sek.

(AFP nuotr.) Centre - „RadioShack“ komanda su Lance'u Armstrongu priešakyje (AFP nuotr.)

„RadioShack“ komandos lyderis Lance'as Armstrongas, šiose „Tour Down Under“ lenktynėse dalyvaujantis paskutinį kartą savo karjeroje, pirminiais duomenimis, griūties išvengė ir finišavo 42-as (+0 sek.), bendroje įskaitoje pakildamas iš 83 vietos į 60 vietą (+10 sek.).

*

„Tour Down Under“ lenktynių 3 etapas vyks trasoje „Unley – Stirling“ (129 km), kurioje praėjusiais metais lenktynėse dalyvavęs Tomas Vaitkus tikino net keliose vietose matęs plevėsuojant Lietuvos trispalvę.

Lenktynių finalas – šį sekmadienį, Adelaidėje (P. Australija).