REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant aukštų naftos kainų ir augančio nerimo dėl ekonomikos oro linijų keleivių skaičius šiais metais auga, rašo CNBC.

REKLAMA
REKLAMA

Antras pagal dydį orlaivių gamintojas „Boeing“ prognozuoja, kad ateinančius 20 metų eismas oru augs po 5 proc. kasmet. Vis daugiau ir daugiau žmonių nusprendžiant skristi į pasirinktas vietas, atsiranda avialinijų rinkos „grynuolių“ siūlančių geriausias paslaugas. Neseniai įvykusiuose kasmetiniame Pasaulio oro linijų apdovanojimuose, kuriuos rengia britų tyrimų bendrovė „Skytrax“ apdovanotos 10 geriausių skrydžių bendrovių. Bendrovių reitingas sudaromas atsižvelgiant į skrydžių bendrovių pirmosios, verslo ir ekonominės klasės klientų nuomonę. Tyrime dalyvavo daugiau nei 18 mln. keleivių.

REKLAMA

Šiais metais į dešimtuką nepateko nė viena Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos skrydžių bendrovė.

10. „Malaysia Airlines“

Lėktuvų skaičius: 84

Centrinė būstinė: Kvala Lumpūras

Malaysia Airlines (nuotr. Organizatorių)Malaysia Airlines (nuotr. Organizatorių)

„Malaysia Airlines“ šiais metais grįžo į geriausijų dešimtuką. Pernai skrydžių bendrovė buvo 12 vietoje, o 2008 – net šeštoje. Bendrovė labiausiai vertinama dėl skrydžio įgulos profesionalumo ir lėktuvo virtuvės.

REKLAMA
REKLAMA

Kompanija įkurta 1947 metais ir yra viena seniausių oro bendrovių geriausiųjų sąraše.

Pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovė patyrė 54,6 mln. dolerių nuostolių, pernai tą patį petvirtį užfiksuota 76 mln. dolerių nuostolių.

9. „Thai Airways“

Lėktuvų skaičius: 90

Centrinė būstinė: Bankokas

Thai Airways (nuotr. Organizatorių)Thai Airways (nuotr. Organizatorių)

„Thai Airways“ šiemet nukrito keturiomis vietomis. 2006 Tailando oro linijos buvo pripažintos geriausiomis. Dalinai Tailando vyriausybei priklausančio oro linijos įkurtos 1960 metais. Tai viena iš vos kelių bendrovių, kurios įgula pasitinka keleivius apsirengusi nacionaliniais Tailando kostiumais. Per pirmus tris šių metų mėnesius bendrovė gavo 113 mln. dolerių pelno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. „Emirates“

Lėktuvų skaičius: 174

Centrinė būstinė: Dubajus

Emirates (nuotr. Organizatorių)Emirates (nuotr. Organizatorių)

„Emirates“ didžiasia Artimųjų Rytų skrydžių bendrovė per metus pakilo dviem vietomis. Kompanija jau aštuntus metus iš eilės apdovanojama už geriausias pramogas skrydžio metu. Skrydžio metu keleiviai gali rinktis iš 1200 televizijos kanalų ir 280 filmų. Bendrovė įkurta 1985 metais. Ji yra viena didžiausių bendrovių pagal keleivių skaičių.

7. „Turkish Airlines“

Lėktuvų skaičius 184

Centrinė būstinė: Stambulas

Turkish Airlines (nuotr. Organizatorių)Turkish Airlines (nuotr. Organizatorių)

„Turkish Airlines“ – vienintelė skrydžių bendrovė iš Europos atsidūrusi reitinge. Nuo pernai bendrovė pasistūmėjo per dvi vietas. Oro linijos įkurtos 1933 metais. Nuo 2003 metų, kai vyriausybė perleido akcijas privačiam investuotojui bendrovė naudojo agresyvią rinkodaros strategiją. Bendrovė apdovanota už geriausias aukštesnės ekonominės klaės keleivių vietas ir maitinimą. Pastaraisiais metais bendrovės paslaugomis naudojasi 20 proc. daugiau keleivių nei iki tol.

REKLAMA

6. „Etihad Airways“

Lėktuvų skaičius: 66

Centrinė būstinė: Abu Dabis

Etihad Airways (nuotr. Organizatorių)Etihad Airways (nuotr. Organizatorių)

„Etihad Airways“ jau antrus metus yra šeštoje vietoje geriausių oro linijų dešimtuke. Ji apdovanojama už geriausią pirmosios klasės keleivių aptarnavimą ir maitinimą. Pirmosios klasės keleiviai, pasirinkę šias oro linijas gali patogiai išsimiegoti, nes jų kėdės transformuojasi į nedideles lovas su integruota žinučių sistema. Orlaivių kėdės aptrauktos ta pačia oda, kaip ir „Ferrari“ automobilių sėdynės. Pirmosios ir verslo klasių keleiviams į bilieto kainą taip pat įskaičiuota asmeninio vairuotojo paslauga didžiausiuose pasaulio miestuose. Praėjusį mėnesį bendrovė paskelbė nusipirkusi tris avilius ir 200 vištų, kad galėtų keleivius pavaišinti vietiniu medumi ir kiaušiniais.

REKLAMA

5. „All Nippon Airways“

Lėktuvų skaičius: 226

Centrinė būstinė: Tokijas

All Nippon Airways (nuotr. Organizatorių)All Nippon Airways (nuotr. Organizatorių)

„All Nippon“ oro linijos tik šiais metais pateko į dešimtuką. Bendrovė neseniai įsigijo visų keleivių laukiamą „Boeing 787 Dreamliner“ ir dar 55 lainerius.

4. „Cathay Pacific Airways“

Lėktuvų skaičius: 138

Centrinė būstinė: Honkongas

Cathay Pacific Airways (nuotr. Organizatorių)Cathay Pacific Airways (nuotr. Organizatorių)

Prieš trejetą metų „Cathay Pacific“ buvo pripažintos geriausiomis oro linijomis. Šiemet jos atsidūrė ketvirtoje vietoje. 128 mln. dolerių planas renovuoti verslo klasės vietas atsipirko – bendrovė apdovanota būtent už jas. Bendrovė šiais metis planuoja tolesnę plėtrą. Praėjusią savaitę ji paskelbė planus įsigyti 26 naujus „Airbus“ orlaivius A350-1000

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. „Singapore Airlines“

Lėktuvų skaičius: 105

Centrinė būstinė: Singapūras

Singapore Airlines (nuotr. Organizatorių)Singapore Airlines (nuotr. Organizatorių)

Singapūro oro linijos beveik visuomet patenka į visus geriausių pasaulio oro linijų reitingus. Ne išimtis ir šis. Šiais metais jis nukrito iš antros į trečią vietą. Bendrovę puikiai įvertino visų klasių keleiviai. Visgi finansiniai oro linijų duomenys nerodo gerų įvertinimų – šių metų pirmąjį ketvirtį bendrovė pirmą kartą nuo finansų krizės patyrė didelių nuostolių.

2. „Asiana Airlines“

Lėktuvų skaičius: 75

Centrinė būstinė: Seulas

Asiana Airlines (nuotr. Organizatorių)Asiana Airlines (nuotr. Organizatorių)

Šiais metais aplenkusi Singapūro oro linijas „Asiana“ skrydžių bendrovė tapo viena iš šešių Azijos oro linijų, atsidūrusių geriausiųjų dešimtuke. „Asiana“ taip pat yra viena iš šešių skrydžių bendrovių, kurioms „Skytrax“suteikė 5 žvaigždučių įvertinimą. Skrydžio metu lėktuve gausu pramogų, įskaitant magijos šou ir kaukių pasirodymus.

REKLAMA

1. „Qatar Airways“

Lėktuvų skaičius: 108

Centrinė būstinė: Doha

Qatar Airways (nuotr. Organizatorių)Qatar Airways (nuotr. Organizatorių)

Jau antrus metus iš eilės geriausiomis oro linijomis tampa „Qatar Airways“. 1994 metais įkurtą bendrovę dalinai valdo valstybinis Kataro turto fondas. Oro linijos per pastaruosius metus grėsmingai plėtėsi. Bendrovei priklausantys lėktuvai vidutiniškai nėra senesni nei 4 metų. Pernai Kataro oro linijos įsigijo 10 naujų lėktuvų ir per ateinančius dvejus metus planuoja turėti dar 10 garsiųjų „Boeing 787 Dreamliner“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų