Lietuvos rinktinė trečiadienio vakarą rengė repeticiją ir laikė Čekijos egzaminą. Nors rungtynės draugiškos, tačiau jų metu Edgaras Jankauskas ruošėsi susibraižyti schemas ir planus, kuriuos sieks įgyvendinti rungtynėse su Anglija. Deja, bet antrajame kėlinyje įvarčius praleidusi Lietuvos komanda pralaimėjo 3:0.

Startinės sudėtys

Lietuva: Ernestas Šetkus; Vaidas Slavickas, Arūnas Klimavičius, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Vytautas Lukša, Mantas Kuklys, Simonas Paulius, Vykintas Slivka, Mindaugas Grigaravičius, Deivydas Matulevičius.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Edvinas Gertmonas, Valdemar Borovskij, Tomas Mikuckis, Tadas Kijanskas, Rolandas Baravykas, Artūras Žulpa, Ovidijus Verbickas, Fiodoras Černychas, Tautvydas Eliošius, Arvydas Novikovas, Nerijus Valskis.

Pirmas kėlinys

Nors per pirmas 45 minutes daugiau atakavo ir smūgiavo čekai, pavojingiausią progą 16-ąją minutę sukūrė Vytautas Lukša. Jis atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau pastarasis smūgį blokavo.

Tiesa, Čekijos ekipa taip pat nebuvo pėsčia ir atliko daug smūgių, nemažai jų skriejo iš toli, o Ernestas Šetkus darbo turėjo nemažai. Vis dėlto teisėjas pirmojo kėlinio pabaigą paskelbė, kai švieslentėje degė skaičiai 0:0.

Antras kėlinys

Iš karto po pertraukos krito ir pirmasis įvartis. Simonas Paulius prasižengė baudos aikštelėje ir 48-ąją minutę Tomas Horava realizavo 11 metrų baudinį.

Vėliau krito ir antras įvartis. Jakub Jankto 64-ąją minutę išbėgo į greitą ataką ir nuo virpsto pasiuntė kamuolį į vartus.

Lietuvių sušaudymas tęsėsi. 79-ąją minutę kamuolį Iš krašto kamuolį gavo Michaelas Krmenčikas, kuris krūtine pasimetė kamuolį ir nukreipė jį į vartų kampą. 3:0.

Pačioje kėlinio pabaigoje Fiodoras Černychas atliko pirmąjį smūgį į vartų plotą antroje rungtynių pusėje.

Susitikimas baigėsi rezultatu 3:0, sekmadienį Lietuvos rinktinė „Wembley“ stadione susitiks su Anglija.

Prieš rungtynes

Anksčiau duodamas interviu portalui tv3.lt, vienas Lietuvos rinktinės trenerių Rokas Garastas sakė, kad čekai pastaruoju metu demonstruoja aukšto lygio futbolą. Ypač išsiskiria komandos gynyba.

Čekijos rinktinė 2018 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro C grupėje rikiuojasi ketvirta. Ji iškovojusi penkis taškus. Komanda pelniusi du įvarčius ir praleidusi keturis. Tris jų – rungtynėse su vokiečiais.

„Čekams labai sunku įmušti įvartį, – tv3.lt pasakojo R. Garastas. – Komanda disciplinuotai ginasi, kompaktiškai žaidžia aikštės viduryje. Čekai dažnai ginasi penkiais futbolininkais, prie baudos aikštelės – net šešiais. Kiekvienas jų atlieka sunkų darbą, kad komanda nepraleistų.“

Pasak R. Garasto, išskyrė čekų krašto žaidėjus Gynėjai rungtyniauja labai aukštai, o saugai nevengia bėgti į aikštės vidurį.

„Čekai mėgsta trumpas kombinacijas, priekyje gerai žaidžia du prieš du, trys prieš tris. Rinktinė nuolat ieško puolėjų, atlieka skersus perdavimus į baudos aikštelę“, – analizavo R. Garastas.

Trenerio skaičiavimais, Čekijos komanda per trejas pastarąsias rungtynes iš dešinės atliko 30 skersų perdavimų į baudos aikštelę, 24 jų buvo kokybiški, 10 – su smūgiu į vartus. Iš kairės pusės atakų buvo perpus mažiau, bet kokybės procentas – toks pat aukštas.