REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmoje straipsnių ciklo dalyje apžvelgėme paprastą, bet dažnai pamirštamą principą: ką duosi kitiems, tą ir pats gausi. Šioje dalyje aptarsime laisvės ir gerumo temą, kurios yra neatsiejamos nuo meilės.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią straipsnio dalį rasite čia.

Meilė yra laisvė

Kalbant apie meilės spinduliavimą santykiuose būtina paminėti vieną keblumą, kuris daugeliui žmonių sutrukdė susikurti tokį gyvenimą, kokio jie nusipelnė. Šis keblumas atsiranda, nes žmonės neteisingai supranta, ką reiškia dovanoti meilę kitiems. Kad aiškiai žinotum, ką reiškia dovanoti meilę kitiems, turi suvokti, ką reiškia jos nedovanoti.

REKLAMA

Bandymas pakeisti kitą žmogų nėra meilės dovanojimas! Galvojimas, tu vienintelis žinai, kas geriausia kitam žmogui, nėra meilės dovanojimas! Įsitikinimas, kad tu esi teisus, o kitas žmogus klysta, nėra meilės dovanojimas! Kritikavimas, priekabių ieškojimas, skundimasis, priekaištavimas, kito žmogaus kaltinimas nėra meilės dovanojimas!

„Neapykantos negalima nugalėti neapykanta. Neapykantą nugali meilė. Tai amžinas dėsnis“– Gautama Buda

REKLAMA
REKLAMA

Noriu papasakoti vieną istoriją, įrodančią, kokie atsargūs turime būti santykiuose su kitais žmonėmis. Žmona paliko vyrą ir su savimi pasiėmė jų vaikus. Vyras buvo priblokštas, jis kaltino savo žmoną ir nesutiko su jos sprendimu.

Jis ir toliau bandė su ja susitikti, buvo pasiryžęs padaryti viską, kad pakeistų jos nusistatymą. Tikriausiai vyras galvojo, kad taip elgiasi iš meilės savo žmonai ir šeimai, bet jo veiksmus skatino ne meilė.

Jis kaltino savo žmoną dėl iširusios santuokos. Jis tikėjo, kad yra teisus, o jo žmona klysta. Jis atsisakė pripažinti žmonos teisę rinktis. Kadangi jis nesiliovė persekioti savo žmonos, buvo suimtas ir nuteistas kalėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagaliau vyras suprato, kad varžydamas savo žmonos laisvę rinktis, ko nori jo, neskleidė meilės, todėl pats prarado laisvę. Traukos dėsnis yra meilės dėsnis, ir tu negali jo pažeisti. Jeigu jį pažeisi, pakenksi sau pačiam.

Papasakojau šią istoriją todėl, kad intymių santykių nutraukimas kai kuriems žmonėms tampa sunkiu išbandymu. Tu negali neigti kažkieno teisės

rinktis tai, ką jis nori, nes tai nėra meilės davimas. Sunku ištverti, kai tavo širdis plyšta iš skausmo, bet tu privalai gerbti žmogaus laisvę ir teisę rinktis.

REKLAMA

Tai, ką duodi kitam žmogui, gauni pats, ir kai tu varžai kieno nors laisvę rinktis, pritraukti negatyvius dalykus, kurie ribos tavo laisvę. Galbūt pradėsi gauti mažiau pinigų, susilpnės sveikata, gal ims nesisekti darbe ir visos šios nesėkmės pakenks tavo laisvei. Traukos dėsniui nėra sąvokos „kitas žmogus“. Ką tu atiduodi kitiems, tą ir gauni.

Meilės spinduliavimas kitiems žmonėms nereiškia, kad turi leisti jiems iš tavęs tyčiotis ar būti išnaudojamas, nes tai būtų neteisinga. Leisdamas kitam žmogui save išnaudoti jam nepadėsi ir tikrai nepadėsi sau. Meilė yra tvirta, mes augame ir pažįstame pasaulį dėl jos dėsnio, ir pasekmės, kurias mes patiriame, yra šio pažinimo dalis.

REKLAMA

Taigi, leidimas kitam žmogui tave išnaudoti ir įžeidinėti nėra meilė. Sprendimas paprastas: jausk gerus jausmus aukščiausiu dažniu, ir meilės jėga išspręs situaciją tavo naudai.

„Kai kas nors mane įžeidžia, aš stengiuosi iškelti savo ego taip aukštai, kad įžeidimas manęs nepasiektų“ – Renė Descartas

Santykių paslaptis

Gyvenimas tau duoda viską, todėl tu gali rinktis tai, ką myli. Viena gyvenimo dovanų yra įvairūs žmonės, taigi tu gali rinktis tai, ką myli šiuose žmonėse, ir nusisukti nuo to, ko nemyli. Tau nereikia prisiversti pamilti žmoguje bruožų, kurie tau nepatinka; tiesiog nusigręžk nuo jų ir nespinduliuok jokio jausmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nusisukdamas nuo to, ko nemyli žmonėse, tu atsipalaiduoji ir žinai, kad gyvenimas suteikia tau galimybę rinktis. Tu neturi su jais ginčytis ir įrodinėti, kad jie klysta, tu neturi jų kritikuoti, kaltinti ar norėti, kad jie pasikeistų, nes manai esąs teisus. Jei taip elgsies, neskleisi meilės – štai ir viskas!

„Žmogaus gerumas daro jam pačiam gera, o negailestingas žmogus daro sau žalą“ – Karalius Saliamonas

Kai esi nustatęs savo meilės dažniu, tavo gyvenime atsiras tik tie žmonės, kurie yra to paties jausmų dažnio.

REKLAMA

Natūralu, kad vienomis dienomis esi laimingas, kitomis jautiesi suirzęs, o dar kitomis tave kamuoja liūdesys. Egzistuoja daug skirtingų tavo asmenybės atmainų. Žmogus, užmezgęs su tavimi santykius, taip pat gali būti visoks – laimingas, suirzęs ar liūdnas.

Be abejo, matysi jį ir vienokį, ir kitokį, bet kiekviena atmaina tebus tas pats žmogus. Kai esi laimingas, tavo gyvenime gali atsirasti tik laimingos kitų žmonių atmainos. Taigi, kad sulauktum laimingos kitų žmonių atmainos, pats privalai būti laimingas!

Tai nereiškia, kad esi atsakingas už kitų žmonių laimę, nes mes patys esame savo gyvenimo ir laimės kalviai. Tai reiškia, kad tau nereikia daryti nieko daugiau, tik pačiam jaustis laimingam, o visu kitu pasirūpins traukos dėsnis.

REKLAMA

„Laimė priklauso nuo mūsų pačių“ – Aristotelis

Asmeniniai emociniai treneriai

Vienas iš būdų, kaip ištraukti geluonį iš priešiškų ir sudėtingų santykių - įsivaizduoti žmones kaip savo „Asmeninius emocinius trenerius“! Meilės jėga pateikia tau visą rinkinį asmeninių emocinių trenerių, besislepiančių po paprastų žmonių kaukėmis, bet visi jie moko tave rinktis meilę!

Vieni žmonės bus švelnūs asmeniniai emociniai treneriai, nes jei daug iš tavęs nereikalaus, todėl juos mylėti bus labai lengva. Kiti žmonės greičiausiai bus griežti asmeniniai emociniai treneriai, nes išsunks tave iki paskutinio lašo, kaip daro kai kurie sporto treneriai, bet būtent jų dėka tapsi stipresnis ir rinksies meilę, kad ir kas atsitiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmeniniai emociniai treneriai gali taikyti įvairiausias situacijas ir taktikas, mesdami tau iššūkį, bet privalai neužmiršti, kad kiekvieną iššūkį turi priimti kaip raginimą rinktis meilę ir nusisukti nuo negatyvumo bei kaltinimų.

Kai kurie treneriai gali reikalauti, kad tu smerktum juos ar kitus žmones, tačiau nepakliūk į šiuos spąstus. Smerkimas yra negatyvus, jie neskleidžia meilės, taigi, jei negali ko nors mylėti, tiesiog nusigręžk.

Vieni treneriai gali bandyti tave provokuodami keršto jausmą, pyktį ar neapykantą. Nusigręžk ieškodamas gyvenime dalykų, kuriuos tu myli. Kiti mėgins sukelti tavyje kaltės, nevisavertiškumo jausmą ar baimę. Nepasiduok nė vienam iš šių jausmų, nes bet kokios rūšies negatyvumas nėra meilė.

REKLAMA

„Neapykanta paralyžiuoja gyvenimą; meilė jį išlaisvina. Neapykanta supainioja gyvenimą; meilė suteikia jam harmonijos. Neapykanta aptemdo gyvenimą; meilė jį nušviečia“ – Martinas Liutheris Kingas jaunesnysis.

Jei savo gyvenime sutiktus žmones įsivaizduosi kaip asmeninius emocinius trenerius, bus lengviau spręsti sudėtingų santykių problemas. Griežtų trenerių dėka tapsi stipresnis ir pasiryžęs rinktis meilę, kad ir kas atsitiktų; be to, jie perduoda tau žinią. Jie tave perspėja, kad nustatei savo negatyvių jausmų dažniu, ir, jei nori tai pakeisti, turi jausti gerus jausmus.

REKLAMA

Niekas negali kištis į tavo gyvenimą ir neigiamai tavęs paveikti, nebent tu jau esi to paties negatyvių jausmų dažnio. Jei spinduliuoji meilės dažnį, nesvarbu, koks negatyvus žmogus būtų, jis negali tau pakenkti!

Kiekvienas žmogus tiesiog dirba savo darbą, kaip ir tu tą darai, būdamas asmeniniu emociniu treneriu kitiems. Tu neturi priešų, yra tik nuostabūs asmeniniai emociniai treneriai ir griežti asmeniniai emociniai treneriai, kurių dėka pats tapsi nuostabus.

Kitoje dalyje aptarsime traukos dėsnį, paskalas bei mūsų kasdienes reakcijas.

Violeta Šiugždytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų