Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje rengiamų antrųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ ketvirtąjį etapą (180 km) laimėjo Lietuvos rinktinės narys Gediminas Bagdonas. Po šios pergalės 26-erių metų lietuvis tapo varžybų lyderiu.

Ketvirtajame etape dviratininkai įveikė distanciją nuo Šiaulių iki Utenos. Antras finišavo rusas Viktoras Šmalko („Itera-Katiuša“), o trečias - australas Deanas Windsoras („Endura Racing“).

Po trijų etapų G. Bagdonas buvo antras. Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Lietuvos čempionas pirmajame etape finišavo ketvirtas, antrajame - pirmas, o trečiajame - antras.

Paskutiniojo, penktojo, etapo (156 km) startas bus duotas šeštadienį 13.30 val. Utenoje. Apie 16.30 val. varžybų dalyviai įvažiuos į Vilnių ir sostinės gatvėmis dar įveiks penkis „Velomaratono“ trasos ratus.

Varžybas, kurių prizų fondą sudaro daugiau nei 11 tūkst. eurų, pradėjo 18 komandų iš 14-os šalių. Iš viso startavo 104 dviratininkai.

„Baltic Chain Tour“ lenktynėms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija (tokios pat kategorijos yra ir Prancūzijoje rengiamos lenktynės „Tour de Normandie“).

„Baltic Chain Tour“ lenktynės pernai buvo didžiausias nuo 1987 metų dviračių sporto renginys, surengtas trijose Baltijos šalyse. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.