Kanadoje sekmadienį vykusias 8-ąsias „Formulės 1“ sezono lenktynes laimėjo nuo starto iki finišo pirmavęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Tai buvo 100-oji „Red Bull“ komandos pergalė „Formulės 1“ istorijoje. M.Verstappenas startavo iš „pole“ pozicijos ir nė karto neužleido pirmos vietos. Jis nė karto nestojo į boksus ankstesniame rate nei pagrindiniai varžovai, todėl į trasą visada grįždavo pirmas. Nedaug trūko, kad olandas pasižymėtų ir „Grand Slam“ pasiekimu.

Iki jo pritrūko tik greičiausio lenktynių rato. M.Verstappenas 41-ą kartą karjeroje laimėjo „Formulės 1“ lenktynes ir pavijo Brazilijos legendą Ayrtoną Senną. Tiesa, ankstesniais laikais „Formulės 1“ sezonus sudarydavo kur kas mažiau etapų. Pagal pergalių skaičių M.Verstappenas atsilieka tik nuo Lewiso Hamiltono (103), Michaelio Schumacherio (91), Sebastiano Vettelio (53) bei Alaino Prosto (51). Antrą vietą iškovojo ispanas Fernando Alonso. „Aston Martin“ lyderis po prasto starto užleido antrą poziciją L.Hamiltonui, bet vėliau trasoje pavijo britą ir sugebėjo jį aplenkti. L.Hamiltonas finišavo trečias. Po nuviliančios kvalifikacijos geru tempu lenktynėse stebino „Ferrari“.

Monakietis Charlesas Leclercas startavo 10-as ir pakilo į 4-ą vietą, o ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis iš 11-os pozicijos šoktelėjo į 5-ą. „Ferrari“ lenktynių pradžioje saugos automobilio fazės metu priėmė rizikingą sprendimą nesukti į boksus, nors abu bolidai važiavo su vidutinio kietumo padangomis. Anksčiau „Ferrari“ kentėdavo dėl greito padangų dilimo, bet šį kartą abu pilotai puikiai tausojo padangas, C.Sainzas su Ch.Leclercu net 39-40 ratų išliko trasoje iki sustojimo. Tai leido „Ferrari“ stoti vienu kartu mažiau nei kitiems lyderiams ir tai padėjo jiems išlošti daug pozicijų.

Antrasis „Red Bull“ pilotas meksikietis Sergio Perezas startavo 12-as ir finišavo 6-as. Jis dar spėjo nuvažiuoti greičiausią lenktynių ratą ir pelnė papildomą tašką. Nesėkmingai lenktynės susiklostė britui George‘ui Russellui („Mercedes“). Jis buvo 4-as, bet per plačiai užvažiavo ant kelkraščio, prarado bolido kontrolę ir kliudė barjerus. Britas po sustojimo krito į rikiuotės galą, bet saugos automobilis jam padėjo priartėti prie varžovų. Vėliau G.Russellas demonstravo neblogą tempą, pakilo iki 8-os vietos, bet komanda pranešė, kad bolido pažeidimai yra per rimti ir jis turi trauktis.

Puikiai pasirodė tailandietis Alexanderis Albonas („Williams“). Jis net 58 ratus apsuko su kietų padangų komplektu, ilgai gynėsi nuo prancūzo Estebano Ocono („Alpine“), važiavusio kiek pažeistu galiniu sparnu, ir finišavo 7-as, pasiekdamas geriausią savo sezono rezultatą. Iki tol jis šiame sezone turėjo vos tašką, o Kanadoje jų pelnė 6.

Nepasisekė vokiečiui Nico Hulkenbergui („Haas“). Jis kvalifikacijoje buvo 2-as, tačiau gavo 3 starto pozicijų baudą už per didelį greitį raudonų vėliavų metu. N.Hulkenbergas startavo 5-as, anksti suko į boksus, o jau po rato pasirodė saugos automobilis. Tada jo konkurentai stojo keistis padangų, prarado mažiau laiko nei vokietis ir N.Hulkenbergas pralošė daugybę pozicijų. Galiausiai jis finišavo vos 15-as.