Nors dauguma skeptikų skubėjo nurašyti bet kokius Kauno FBK „Kauno“ šansus antrajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape rimčiau pasipriešinti tituluotajam Glazgo „Rangers“ klubui, lietuvių ekipa paneigė visas prognozes ir „Ibrox“ stadione sužaidė lygiosiomis 0:0.

Kauniečiai drąsiai pradėjo rungtynes ir jau 3 minutę kėlė pirmąjį kampinį – deja, iš standartinės padėties nieko naudingo išpešti nepavyko.  FBK „Kauno“ žaidėjai ir toliau nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos škotams bei iš visų jėgų stengėsi kovoti ne tik dėl kiekvieno kamuolio, bet ir dėl kiekvieno aikštės lopinėlio. Pavojingiausias mūsiškių gretose, kaip ir buvo galima tikėtis, buvo brazilas Rafaelis Ledesma, porą kartų išbandęs savo kojos taiklumą. Techniškajam saugui kaip įmanydami mėgino padėti ir Mindaugas Grigalevičius bei Linas Pilibaitis.

„rangers.premiumtv.co.uk“ nuotr.

Įpusėjus kėliniui pagaliau su startiniu jauduliu susitvarkę Glazgo futbolininkai, aktyviai palaikomi beveik 35 tūkstančių sirgalių, primetė savo žaidimą varžovams ir vis dažniau pradėjo grasinti slovako Mariano Kello ginamiems vartams.  Savo progas vėjais paleido Jeanas-Claude'as Darcheville'as ir Kenny Milleris.  Patikimai žaidė Kauno gynėjai neleido škotams dar labiau įsismaginti ir iki pertraukos rezultatas taip ir nepakito – 0:0.

Antrajame kėlinyje šeimininkai dar padidino savo apsukas – 64 minutę kauniečius po aktyviojo K. Millerio smūgio nuo didesnių pavojų išgelbėjo tik M. Kello meistriškumas. Ir toliau niekaip nepavykstant pramušti FBK „Kauno“ gynybinių užkardų „Rangers“ strategas Walteris Smithas į aikštę pasiryžo išleisti ir Andrių Veličką.

Vos išbėgęs ant žaliosios vejos lietuvis ėmėsi darbo ir nedavė ramybės tautiečiams – iš pradžių uždirbo kampinį, o paskui patikrino slovakų vartininko budrumą. Vis dėlto nepaisant didžiulių pastangų, škotams iki pat finalinio teisėjo Kevino Blomo iš Olandijos švilpuko taip ir nepavyko pasižymėti.

Iš Glazgo išsivežę nulines lygiąsias FBK „Kauno“ žaidėjai turi gana realius šansus po savaitės namie pabandyti pakovoti dėl pergalės ir tuo pačiu kelialapio į trečiąjį UEFA Čempionų lygos kvalifikacinį etapą.