60
„Rytas“ – „Žalgiris“ (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ stojo į antrąją LKL finalo kovą. Pilnutėlėje „Jeep“ arenoje rezultatu 94:71 (24:19, 24:22, 27:15, 19:15) pergalę iškovojo Vilniaus „Rytas“.

60

Po dviejų mačų finalo serijos rezultatas tapo lygus – 1:1. Trečiasis mačas antradienį laukia „Žalgirio“ arenoje.

Paskutinį kartą „Rytas“ finalo serijoje prieš „Žalgirį“ buvo laimėjęs 2018 m. Tada čempionais seriją 4:1 baigę laimėjo Kauno ekipa.

Pirmajame kėlinyje „Rytas“ spurtavo ir svečiams neleidę pelnyti nei taško atitrūko 9:0. Visgi netrukus Edgaras Ulanovas ir Tyleris Cavanaugh pridėjo po dvitaškį, o Tomas Dimša – du baudų metimus ir atotrūkis sumažėjo iki 3 taškų – 9:6.

„Rytui“ priekyje išlikti padėjo taiklūs J. Echenique metimai, tačiau situaciją švelnino Rolando Šmito dvitaškis. T. Dimša dar kartą priartino žalgiriečius prie arenos šeimininkų, tačiau po pirmo kėlinio svečiai atsilikinėjo 5 taškais – 24:19.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ pradėjo vytis. Nors Marcusas Fosteris bandė atitraukti komandą į priekį, tačiau I. Tayloras pataiko du dvitaškius ir išlygina rezultatą (34:34).

Visgi vėliau vilniečiai savo uraganinėmis atakomis ir vėl pradėjo tolti. M. Fosteris įmetė 15 taškų per du kėlinius, o žalgiriečiai į ilgąją pertrauką išėjo su 7 taškų deficitu (48:41).

Trečiajame kėlinyje vilniečiai dar labiau pradeda tolti. Nors puikiai skriejęs J. Echenique prasižengia ir yra pasodinamas ant suolo, E. Kairio ir G. Radzevičiaus pastangomis atotrūkis tampa rekordinis – 68:53.

Ketvirtajame kėlinyje, atrodė, kad „Žalgirio“ jėgos išseko. Vilniečiai pataikė net ir kuriozinius metimus, o žalgiriečiai vis tolo nuo pergalės. Kauno ekipa po 4 ketvirto kėlinio minučių buvo padariusi jau 17 klaidų.

R. Šmito metimas iš toli skrieja pro šalį, o situaciją bandęs pataisysi I. Tayloras taip pat nepataiko. Kauniečių situaciją dar labiau gilina E. Kairio taškai – 85:58.

Nugalėtojus į priekį vedė 22 taškus (5/9 dvit., 3/7 trit.) pelnęs ir 21 naudingumo balą surinkęs M. Fosteris. Pralaimėtojų neišgelbėjo I. Tayloras, pasižymėjęs 20 taškų.

Vilniaus klubas šįkart vertėsi be Benedeko Varadi, o „Žalgiryje“ ant parketo nepasirodė Dovydas Giedraitis.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 22, Jaime Echenique 18, Evaldas Kairys 11, Gytis Radzevičius 10, Justinas Gorhamas 8, Kendale'as McCullumas ir Lukas Uleckas po 6.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 20, Tomas Dimša 12, Tyleris Cavanaugh 11, Lukas Lekavičius 10, Kevarrius Hayesas 6.