Lietuvos kurtieji krepšininkai po dramatiško trilerio, kvapą gniaužiančios paskutinės atakos ir taiklaus metimo aidint finalinei sirenai, išplėšė pergalę 76:74 (19:24, 21:20, 12:16, 24:14) rungtynėse su lenkais.

Nerealiai daug džiaugsmo atnešusi sėkmė įteikė Lietuvos komandai bilietą į pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato pusfinalį, kuriame teks susiremti su Izraelio rinktine.

Mačas su lenkais klostėsi ne taip, kaip laukta. Po geros pradžios – 3:0, 5:3, 7:6, vėliau Lietuvos krepšininkai vijosi varžovus. Jei ir pavykdavo išlyginti rezultatą, tačiau tuoj pat Lenkijos žaidėjai atsakydavo taikliais tritaškiais. Sunku patikėti, tačiau varžovai per rungtynes pataikė 16 tritaškių (iš 41) ir vos 2 dvitaškius (iš 20). Nenuostabu, kad taiklūs tolimi metimai varė į neviltį Lietuvos rinktinę.

Ketvirtajame kėlinyje Lenkijos penketukas įgijo didžiausią persvarą – 65:54. Po Rolando Rakučio paprašytos minutės pertraukėlės tarsi kas pakeitė Lietuvos krepšininkus. Jiems pavyko savo žaidime įgyvendinti geležinę gynybą. Lenkai to nesitikėjo. Mūsų taikliarankiai, laimėję tarpsnį net 17:0, išsiveržė į priekį 71:65.

Antros džiaugsmo emocijų bangos sulaukta paskutinę minutę, kai po varžovo tritaškio su taikliai realizuota bauda rezultatas tapo lygus – 74:74. Paskutinei atakai lietuviai turėjo kiek mažiau nei 8 sekundes. Ją užbaigti buvo patikėta Benui Šimanauskui. 18-metis jaunuolis viską atliko idealiai – taikliai metė likus akimirkai iki finalinės sirenos.

Nugalėtojų gretose rezultatyvumu išsiskyrė B. Šimanauskas – 15 taškų, Giedrius Švedas – 12 ir Laurynas Pumputis – 10.

„Džiaugiamės pergale. Sunkios rungtynės. Lenkų labai gera komanda. Puikiai mėtė – ypač pirmoje rungtynių pusėje. Varžovai iš tritaškių pataikė daugiau nei 50 procentų metimų. Mūsų vyrai pademonstravo valią – panaikino 11 taškų neigiamą skirtumą. Pabaigoje galėjo vienaip ar kitaip baigtis. B. Šimanauskas paskutinėje atakoje atliko visą tai, ką buvome suplanavę. Prie pergalės prisidėjo visi – nuo masažuotojo, gydytojo, trenerių iki komandos vadovų“, – gerų žodžių visiems negailėjo strategas R. Rakutis.

74:70 įveikę šeimininkus – graikus, panašią pergalę išplėšė lietuvių pusfinalio varžovai – Izraelio krepšininkai. Su šios šalies ekipa Lietuvos penketukas susitiks birželio 21 d. 12 val.

Ketvirtfinalyje nepasisekė Lietuvos moterims. Jos net 41:106 (10:33, 12:21, 12:23, 7:29) pralaimėjo JAV komandai.

Mūsų rinktinėje išsiskyrė Jurgita Šegždaitė, pelniusi 16 taškų, ir Justina Burbaitė-Mačiulienė – 7.

Mūsiškės tęs kovą dėl 5-osios vietos. Antradienį 12 val. Andriaus Vaicekausko ugdomos krepšininkės susitiks su lenkėmis, ketvirtfinalyje 52:59 pralaimėjusiomis italėms.