Geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys sekmadienio vakarą šiemet įkurtoje prestižinėje FINA Čempionų lygoje iškovojo antrą aukso medalį.

Lietuvis be didesnio vargo triumfavo vyrų 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje ir pagerino Lietuvos rekordą.

D. Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 43.36 sek. ir demonstravęs įspūdiną tempą tiesiog sutriuškino kitus  varžovus.

Antrą vietą užėmė ukrainietis Mychailo Romančukas (3:47,08), trečią – rusas Aleksandras Krašnykas (3:47,85). Ketvirtas liko vengras Peteris Bernekas (3:56,40).

Kartu D. Rapšys ne tik pagerino Lietuvos rekordą, bet ir įvykdė olimpinį „A“ normatyvą bei pakartojo geriausią sezono rezultatą pasaulyje, kuris priklauso ir italui Gabrielei Detti (3:43.36).

Lietuvos rekordą plaukikas pagerino įspūdingomis 3.37 sekundėmis.

Tokijo olimpiadoje jis jau užsitikrino vietas ir 200 m laisvuoju stiliumi, ir 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse.

Į FINA Čempionų lygą taip pat patenka tik vietą čia iškovoję plaukikai. Tiesa, jie į turnyra kviečiami vardiniais kvietimais.