Pirmadienį pratęstos 2022 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos antrojo etapo ketvirtosios grupės kovos. Nukeltose ketvirtojo turo rungtynėse Lietuvos rinktinė išvykoje 28:34 (11:15) pralaimėjo Izraeliui. Lietuvos rinktinei šiame mače negalėjo padėti net 10 žaidėjų.

Pirmo rungtynių įvarčio teko laukti pustrečios minutės – pirmieji pasižymėjo šeimininkai. Jau kitos atakos metu įvarčių sąskaitą atsidarė ir lietuviai po to, kai tiksliai atakavo Žanas Gabrielius Virbauskas. Kurį laiką lietuviai dar nepaleido varžovų į priekį (3:3, 4:4), bet kėlinio viduryje Izraelis atitrūko ir susikrovė 5 įvarčių persvarą (12:7). Tiesa, perlaužti rungtynių eigos jiems nepavyko, nes lietuviai į tai atsakė savo spurtu 3:0 ir gerokai priartėjo prie varžovų (12:10). Vėliau lietuvių situacija kiek komplikavosi likus žaisti mažumoje. Izraelio rinktinė vėl buvo susigrąžinusi 5 įvarčių pranašumą (15:10). Tiesa, paskutinėmis kėlinio sekundėmis Tadas Stankevičius dar suspėjo pelnyti įvartį (15:11).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai vėl bandė mažinti deficitą (17:14), bet čia pat liko žaisti mažumoje ir Izraelio rinktinė dar kartą atstatė 5 įvarčių persvarą (20:15). Netrukus įvyko ir lemiamas rungtynių lūžis. Izraelio rinktinė po spurto 3:0 susikrovė rekordinį – 7 įvarčių – pranašumą (24:17). Izraelio rinktinės žaidėjas Lioras Gurmanas vėliau dar gavo raudoną kortelę, bet tai rungtynių eigos jau nepakeitė. Lietuviai dar bandė sumažinti atsilikimą iki 3 įvarčių ir išlaikyti tarpusavio rungtynių pranašumą prieš Izraelį, bet šeimininkai išlaikė didesnę persvarą ir šėlo aikštės viduryje.

Lietuva: Mindaugas Urbonas 8 įvarčiai, Žanas Gabrielius Virbauskas 7, Gerdas Babarskas 4, Mykolas Lapiniauskas 3, Karolis Antanavičius 2, Tadas Rasakevičius 2, Gytis Šmantauskas 1, Tadas Stankevičius 1.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Amielis Sidi (11 įvarčių) ir Yoavas Lumbroso (7).

Trečiajame ture šios rinktinės susitiko Vilniuje. Tada lietuviai palaužė varžovų pasipriešinimą rezultatu 31:28.

Šį kartą Lietuvos rinktinė mačą pasitiko gerokai nukraujavusi. Dar prieš treniruočių stovyklą koronavirusu persirgę Arminas Stankūnas ir Deividas Jovaišas turėjo debiutuoti vyrų rinktinėje oficialiose rungtynėse, tačiau prieš pat skrydį atlikti papildomi koronaviruso testai vis dar buvo teigiami ir šie du rankininkai vykti su komanda negalėjo. Jau anksčiau buvo aišku, kad rinktinėje neišvysime sergančių Skirmanto Plėtos, Mindaugo Dumčiaus ir Deivido Virbausko bei traumuotų Beno Petreikio ir Viliaus Rašimo. Tuo tarpu Aidenas Malašinskas, Jonas Truchanovičius ir Valdas Drabavičius Lietuvos rinktinei padėti galės ketvirtadienį rungtynėse su Islandija ir sekmadienį mače prieš portugalus.

Izraelis po šios pergalės su 2 tšk. aplenkė lietuvius (2 tšk.) dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio. Tiesa, lietuvių situaciją tai menkai tepakeitė. Lietuviams kovoje dėl vietos Europos čempionate daug svarbesnės bus rungtynės su Portugalijos ir Islandijos rinktinėmis, kurios taip pat vyks šią savaitę, mat geriausios trečiąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės bus rikiuojamos pagal rezultatus su dviem grupės lyderiais, o mačai su ketvirtoje vietoje likusia rinktine nebus įskaičiuojami. Jei lietuviai nugalės kažką iš lyderių, o Izraelis nesukurs sensacijų, tai lietuviams mačai su Izraelio rinktine nebeturės jokios įtakos.

Lietuviai balandžio 29 d. namuose priims islandus, o gegužės 2 d. svečiuosis Portugalijoje. Per šiuos mačus lietuviams reikėtų iškovoti bent 1 pergalę.