Kazanėje (Rusija) sekmadienį nusileido Europos plaukimo čempionato trumpame baseine (25 m ilgio) uždanga. Paskutinį vakarą išdalinta net 11 medalių komplektų.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine finale baltarusis Ilja Šymanovičius triumfavo finišuodamas per 25.25 sek. Baltarusis pakartojo net nuo 2009 m. gyvuojantį pasaulio rekordą.

Prieš 12 metų tokį patį laiką užfiksavo Cameronas van der Burghas iš Pietų Afrikos Respublikos. I.Šymanovičius taip pat pagerino Europos rekordą ir Europos čempionatų rekordą.

Sidabras atiteko turkui Emre Sakci (25.39), bronza – italui Nicolo Martinenghi (25.54).

Pasaulio rekordas krito ir mišrioje kombinuotoje estafetėje 4x50 m. Olandai Kira Toussaint, Arno Kamminga, Maaike de Waard ir Thomas de Boeras finišavo per 1 min. 36.18 sek. Jie 0.04 sek. pagerino rusų 2019 m. pasiektą pasaulio rekordą. Sidabras atiteko italams (1:36.39), bronza – rusams (1:36.42).

Moterų 50 m plaukime peteliške švedė Sarah Sjostrom auksą iškovojo su nauju čempionatų rekordu – 24.50 sek. Antra buvo olandė M.de Waard (24.97), o trečią vietą pasidalino italė Silvia di Pietro ir graikė Anna Ntountounaki (abi – 25.09).

S.Sjostrom tai buvo 4-as auksas Kazanėje ir 12-as per karjerą Europos čempionatuose trumpame baseine.

Medalių įskaitoje nugalėjo Rusija – 11 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos medaliai. Pagal bendrą apdovanojimų skaičių juos lenkė italai, tačiau jie laimėjo tik 7 aukso medalius (18 sidabro ir 10 bronzos).