Eurolygos lyderei – antausis nuo autsaiderio

Šešias pergales iš eilės Eurolygoje iškovojusi Vitorijos „Baskonia“ (11-6) komanda su dviemis lietuviais šios serijos nesugebėjo pratęsti.

Šį kartą baskai išvykoje po dramatiško mūšio minimaliu skirtumu 84:85 (20:27, 28:27, 19:23, 17:8) nusileido Berlyno ALBA (5-12) krepšininkams.

Pastarieji užfiksavo antrąją pergalę paeiliui turnyre.

Tadas Sedekerskis žaidė 21 minutę, per kurią pelnė 6 taškus (0/1 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 atšokusius, perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas, padarė klaidą, 2 sykius prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Tuo tarpu Rokas Giedraitis per 21 minutę pasižymėjo 10 taškų (2/2 dvit., 2/4 trit.), 6 atkovotais kamuoliais, rezultatyviu perdavimu, 2 blokuotais metimais, išprovokuota ir asmenine pražanga bei 17 naudingumo balų.

Aikštės šeimininkai jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą ir diktavo sąlygas rungtynėse (14:27).

Nepaisant tokio smūgio, svečiai surado jėgų atsitiesti ir jau antrajame ketvirtyje persvėrė rezultatą (32:31).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vokiečiai ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą (70:80), tačiau netrukus ją niekai pavertė baskai, kurie spurtavo 11-0 (81:80).

Įpusėjus kėliniui, baskai pirmavo dviemis taškais (84:82). Visgi, per likusias 4 minutes ir 26 sekundes pastarieji nesugebėjo pelnyti nė vieno taško, o rezultatą baudos metimus švelnino aikštės šeimininkai (84:83).

Likus žaisti 2 minutes, du taškus pelnęs Maodo Lo persvėrė rezultatą (84:85). Per likusį laiką Vitorijos klubas atliko net penkis metimus, tačiau visi jie skriejo pro šalį ir pergalė liko vokiečių rankose – 84:85.

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (2/4 dvit., 4/9 trit., 3/3 baud., 5 rez. perd.), Markusas Howardas 17, Dariusas Thompsonas 15 (5 rez. perd.), Rokas Giedraitis 10, Daultonas Hommesas 8, Tadas Sedekerskis 6.

ALBA: Jaleenas Smithas 18 (2/3 dvit., 3/7 trit., 5/6 baud.), Maodo Lo, Louisas Olinde (7 atk. kam.) ir Tamiras Blattas (9 rez. perd.) po 11, Johannesas Thiemannas 10, Yanni Wetzellas, Benas Lammersas ir Yovelas Zoosmanas po 6.