0

Kšyštofas Lavrinovičius bei Rimantas Kaukėnas savo laimėjimų kolekciją papildys Eurolygos bronzos medaliais. Mažajame Eurolygos finale lietuvių atstovaujama Sienos „Montepaschi“ ekipa „Palau Sant Jordi“ arenoje Barselonoje 80:62 (19:11, 17:21, 21:13, 23:17) nesunkiai nugalėjo Madrido „Real“ komandą.

Įdomu, kad ispanai nė karto nebuvo išsiveržę į priekį. R. Kaukėnui ir K. Lavrinovičiui tai jau antrieji Eurolygos bronzos medaliai.

Italijos klubas kur kas geriau pradėjo rungtynes bei netikėtai staigiai susikrovė dviženklį pranašumą (12:2). Visgi itin dažnai klydę ispanai greitai pabudo iš miego ir netrukus kiek sumažino atotrūkį iki 6 taškų (6:12). Visgi per likusias pirmo ketvirčio minutes „Real“ klubas dar labiau priartėti nesugebėjo, o „Montepaschi“ išlaikė saugų atstumą (19:11).

Didžiąją dalį antrojo kėlinuko laiko „Montepaschi“ išlaikė turėtą persvarą, tačiau paskutinę minutę „Real“ pavojingai priartėjo. Po dviejų taiklių Nikolos Mirotičiaus baudų metimų italų pranašumas sumažėjo iki keturių taškų (28:32). Paskutinę ketvirčio sekundę ispanai turėjo progą dar labiau priartėti, tačiau „Real“ komandos paleistas tritaškis tikslo nepasiekė (32:36).

Po ilgosios pertraukos „Montepaschi“ atstatė turėtą dviženklį pranašumą bei žengė didelį žingsnį pergalės link. Trečiojo ketvirčio pabaigoje po taiklių K. Lavrinovičiaus baudų metimų italų persvara netgi buvo išaugusi iki 13 taškos (55:42). Per likusį rungtynių laiką „Real“ ekipai intrigos sukurti nepavyko ir „lietuviškasis“ „Montepaschi“ klubas iškovojo pergalę (80:62).

K. Lavrinovičius per 31 minutę surinko 17 taškų (3/4 dvit., 0/2 trit., 11/13 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 2 sykius.

R. Kaukėnas rungtyniavo 19 minučių, pasižymėjo 8 taškais (3/8 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, bet prasižengė 5 kartus.

„Montepaschi“: K.Lavrinovičius 17, Davidas Mossas 11, Bo McCalebbas 10, Nikos Zisis 9.

„Real“: Sergio Llullas 23, Ante Tomičius (7 atk. kam.) ir Felipe Reyesas po 8, Novica Veličkovičius 7... M.Begičius 4 (3 min.).

-------

Primename, jog pusfinalyje „Real“ 63:82 nusileido Tel Avivo „Maccabi“, o „Montepaschi“ 69:77 turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos“ pranašumą.

14:57 val. C. Suarezo ir R. Kaukėno dvikovoje kol kas pirmauja lietuvis. Abu žaidėjai itin dažnai griūvą, tačiau tai naudingiau R. Kaukėnui, kuris ką tik išprovokavo varžovo pražangą puolime.

14:34 val. Prasidėjus dvikovai dėl trečiosios vietos kol kas sunku pajusti finalinio ketverto atmosferą – arena pustuštė, o „Real“ gerbėjų Barselonoje liko vos kelios dešimtys.