82
„Žalgiris“ – „Fenerbahče“   (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (8/14) Eurolygoje iškovojo puikią pergalę. Andrea Trinchieri auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje net 98:75 (20:14, 23:21, 23:20, 32:20) įveikė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamus Stambulo „Fenerbahče“ (13/9) krepšininkus.

82

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo 28 naudingumo balus surinkęs Laurynas Birutis. „Žalgirio“ aukštaūgis per 22 min. pataikė 8 iš 9 dvitaškių, pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Žalgiris“ surinko net 123 naudingumo balus, kai varžovai – 74.

Žalgiriečiai dvitaškius metė 64,1 proc. tikslumu, o Turkijos klubas vos 38,2 proc taiklumu.

Šeimininkai kur kas solidžiau atakavo ir nuo trijų taškų zonos, kai 52,6 proc. metimų. „Fenerbahče“ iš toli atakavo 30 proc. tikslumu.

Lietuvos čempionai atliko net 25 rezultatyvius perdavimus, o „Fenerbahče“ beveik dvigubai mažiau – 13.

„Žalgirio“ vyrai startavo įspūdinga atkarpa 10:0, o ir sužaidus kiek daugiau nei dvi min. Š. Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po tritaškį pataikė Brady Manekas ir Edgaras Ulanovas, o Laurynas Birutis pridėjo dar 4 taškus.

Sužaidus 5 min. žalgiriečiai pirmavo 14:1.

„Fenerbahče“ antroje kėlinio pusėje atkuto ir sužaidus 10 min. „Žalgiris“ pirmavo 20:14.

Žalgiriečiai kėlinį vėl pradėjo įspūdingai – startavo 7:0 ir pirmavo 27:14 (12 min.).

Vienu metu kauniečiai pirmavo dvigubu skirtumu – 32:16.

Netrukus jau Turkijos supergrandas surengė sėkmingą bangą ir sumažino skrtumą iki 27:34 (16 min.).

Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 43:35.

Įpusėjus trečiajam kėliniui kauniečiai po Luko Lekavičiaus „floaterio“ pirmavo pirmavo 56:40.

Po trijų kėlinių šeimininkai iš laikinosios sostinės buvo priekyje 66:55.

Ketvirtajame kėlinyje po Keenano Evanso tritaškio žalgiriečiai jau pirmavo 89:72 ir rungtynių likimas buvo  nuspręstas (38 min.).

Artimiausias Eurolygos rungtynes „Žalgiris” žais kitą penktadienį, kai Serbijoje susigrums su Željko Obradovičiaus Belgrado „Partizan” treniruojamu klubu.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (7 rez. perd., 26 n.b.), Laurynas Birutis 16 (10 atk. kam.), Brady Manekas 14, Rolandas Šmitas 12, Arnas Butkevičius 9.

„Fenerbahče“: Scottie Wilbekinas 22 (6 rez. perd., 6/11 trit.), Johnathanas Motley 15 (9 išpr. praž.), Marko Guduričius ir Tyleris Dorsey – po 7, Sertačas Šanli (6 atk. kam.), Melih Mahmutoglou ir Dyshawnas Pierre‘as (6 atk. kam.) – po 6.

Nors vilnietis, bet Eurolygoj palaikau ir Zalgiri, sian tikrai grazios rungtynes, dar principines, pries Jasikeviciu ;)