Lietuvių tauta gali lengviau atsikvėpti. „EuroBasket 2022“ turnyre Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį 87:70 nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos komandą, B grupės turnyre finišavo ketvirti ir iškovojo bilietą į Europos čempionato aštuntfinalį.

Visos Senojo žemyno atkrintamosios varžybos vyks Berlyne, o lietuviai šeštadienį 21:45 val. stos į kovą su Ispanijos rinktine, kuri iškovojo pirmąją vietą A grupėje.

Reprezentacinėje Ispanijos rinktinėje dabar vyksta kartų kaita, tačiau naujienų portalo tv3.lt kalbintas krepšinio specialistas Tomas Purlys ragino nenuvertinti Sergio Scariolo vadovaujamos komandos. Vis tik įdėmiai čempionatą stebintis „EuroBasket 2022“ laidos svečias pripažįsta, kad šiuo metu Ispanijos rinktinė yra pažeidžiama.

„Mano nuomone, lietuviai kol kas demonstruoja tikrai geresnį žaidimą. Jeigu prieš čempionatą sakėme, kad yra penkios „topinės“ komandos ir šešta, galbūt, yra Ispanija, pamačius vokiečius aš pakeičiau nuomonę. Vokiečiai demonstruoja geresnį žaidimą netgi jų žaidėjai yra geresnio lygio nei Ispanijos. Be abejo, nebus lengva. Ispanai su treneriu S. Scariolo žaidžia greitą krepšinį, pakankamai gerai ir aktyviai ginasi, bet gynyboje mėgsta rizikas. Jeigu būsi joms pasiruošęs, gali tas rizikas nugalėti. Besiginant prieš juos reikia būti labai atidiems – jie greitai bėga, meta tritaškius. Mūsų greito puolimo stabdymas gerėja ir dabar matome pirmojo perdavimo stabdymą. Poziciniame žaidime mes turime pranašumą, ypatingai po krepšiais.“

Trečiadienis buvo džiugi diena ne tik Lietuvai. Slovėnija 89:83 nugalėjo Prancūzijos rinktinę ir B grupėje užėmė pirmąją vietą ir šeštadienį aštuntfinalyje kausis su Belgija.

Europos čempionus į pergalę vedė net 47 taškus surinkęs Luka Dončičius. Šis pasirodymas – rezultatyviausias šiame tūkstantmetyje ir antras per visą „EuroBasket“ čempionatų istoriją.

47 taškus ir tiek pat naudingumo balų surinkęs L. Dončičius aplenkė legendinį graiką Nikos Galį, kuris 1983 m. pelnė 46 taškus. Rezultatyvias pasirodymas Europos čempionatuose priklauso Belgijos rinktinės žaidėjui Eddy Terrace‘ui, kuris per mačą pelnė 63 taškus.

Susižavėjimo Slovėnijos vunderkindo pasirodymu neslėpė ir T. Purlys:

„Aš tai lyginu su pokerio programėle, kuri tau pasako visus teisingus veiksmus, kuriuos tu turi daryti. Kartais galvoju, kad pas Dončičių irgi yra įrašyta kažkokia sprendimų priėmimo programėlė. Kartais nesuprantu, kaip jis taip greitai sugeba rasti tinkamą sprendimą. Atrodo, kad pas jį viskas vyksta tarsi lėčiau. Jo perdavimai atliekami milžinišku greičiu ir tikslumu. Tiesiog fantastika. Jeigu atvirai, per visą pasaulio krepšinio istoriją nemačiau taip gerai žaidimą „skaitančio žmogaus“. Kobe Bryantas, LeBronas Jamesas, Michaelas Jordanas yra legendiniai, unikalūs žaidėjai ir didžiausia pagarba jiems, bet Lukos žaidimo kūrimas, situacijų skaitymas, perdavimai, paskutinės sekundės išlaukimas – tiesiog fantastika.“

Daugiau pašnekovo minčių galite sužinoti laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. Apžvalginę laidą galite žiūrėti ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale:

09:25 Istorinis 47 taškų Luka Dončičiaus pasirodymas

11:58 Tomas Purlys: „Nereikia nuvertinti, bet Ispanija dabar atrodo kaip Europos taurės lygio komanda“

36:40 Rytis Vyšniauskas: „Treneris Kazys Maksvytis su visais iššūkiais tvarkosi gerai“

41:45 Aiškėjantis atkrintamųjų paveikslas

42:07 Šiandien – pirmojo etapo finišas

42:40 „Top 10“

Apžvalginė laida „EuroBasket 2022“ – kasdien 13 val. naujienų portale tv3.lt, kur galite rasti visas su krepšiniu susijusias aktualijas.

Čempionatą žiūrėkite per oficialų čempionato transliuotoją TV3 televiziją, naujienų portale tv3.lt ir naujos kartos televizijoje „Go3“.