Euro 2024 atranka: Danija pateko į čempionatą, svarbią pergalę šventė italai

lenkai šansus prarado

Atrankoje į 2024 metų Europos futbolo čempionatą sužaistos dar keturios rungtynės.

C grupėje pirmąją poziciją užsitikrino Anglijos atstovai 2:0 nugalėję Maltos komandą.

Pirmajame kėlinyje kamuolį į savo vartus pasiuntė Enrico Pope‘as, o po pertraukos persvarą padvigubino Harry Kane‘as.

Kitose šios grupės rungtynėse svarbią pergalę iškovojo Italija. Italai namuose 5:2 nugalėjo Šiaurės Makedonijos rinktinę.

Po pirmojo kėlinio italai turėjo net trijų įvarčių pranašumą. Sykį pasižymėjo Matteo Darmianas, o dukart Federico Chieca. Visgi, du Janio Atanasovo įvarčiai antrajame kėlinyje buvo sugrąžinę rungtynėse intrigą. Galutinai varžovų viltis vėlyvais įvarčiais nužudė Giacomo Raspadori ir Stephanas El Shaarawy.

Paskutinėse atrankos rungtynėse norėdami iškovoti bilietą į Europos čempionatą italai privalės nepralaimėti prieš Ukrainą.

H grupės lyderių akistatoje pergalę ir bilietą į Europos čempionatą iškovojo Danija 2:1 palaužusi slovėnus.

Šiose rungtynėse danai pirmavo po Joakimo Maehle įvarčio, bet Erikas Janza rezultatą buvo išlyginęs. 54-ąją minutę pergalingą įvartį Danijos rinktinės gretose pelnė Thomas Delaney.

Slovėnijos rinktinei dėl kelialapio į Europos čempionatą teks kovoti paskutiniame susitikime. Rungtynėse su Kazachstanu jiems užtenka lygiųjų, o pralaimėjimas atvertų kelia į pirmenybes jų varžovams.

Galutinai su viltimis patekti į Europos čempionatą atsisveikino Lenkija. Paskutinėse savo rungtynėse lenkai 1:1 nesugebėjo įveikti Čekijos atstovų. Pirmajame kėlinyje Lenkijai įvartį pelnė Jakubas Piotowskis, o po pertraukos rezultatą išlygino Tomasas Soucekas.

Toks rezultatas lėmė, jog paskutinėse rungtynėse dėl vienintelio kelialapio į kitą etapą kovos Moldovos ir Čekijos rinktinės. Norėdami patekti į pirmenybes Moldovos atstovai privalės laimėti šias rungtynes , kitu atveju į čempionatą pateks čekai.