Valsas tikrai nebus populiariausias šokis pirmadienį Vienoje, nes šventė Austrijoje bus tranki. Pastarieji „Euro 2020“ C grupėje finišavo pergale 1:0 (1:0) prieš ukrainiečius ir užėmė antrąją vietą.

Austrija (6 tšk.) kartu su Nyderlandais (9 tšk.) iš C grupės keliauja į atkrintamąsias. Ukrainiečiai lieka su trimis taškais trečioje vietoje ir teoriškai dar puoselėja viltis papulti tarp keturių geriausiųjų trečiąsias vietas užėmusių ekipų. Grupės nelaimelė – Šiaurės Makedonija. Pastarieji nesugebėjo iškovoti nė taško.

Austrijai tai istorinis triumfas. Europos čempionate jie dar nėra nusigavę iki atkrintamųjų. Vienintelis kartas, kai kovos nesibaigė grupės etape buvo 1954-ųjų pasaulio čempionate. Jau aiškus ir austrų varžovas aštuntfinalyje – juo bus A grupės nugalėtoja Italija.

Nugalėtojai nuo pat rungtynių pradžios žinojo, kad lygiosios jiems netinka ir tai įrodinėjo aikštėje. Kur kas gyviau puolime atrodę Franco Fodos auklėtiniai pasižymėjo jau 21-ąją minutę.

Christianas Baumgartneris pasižymėjo po kampinio – kyštelėjo koją priešais Ilja Zabarnyi, o vartininkas Georgijus Buščanas sureaguoti nespėjo. Tiesa, 32-ąją minutę įvarčio autorių dėl traumos aikštėje pakeitė Alessandro Schopfas.

Austrai įmušę įvartį atidavė kamuolio kontrolę varžovams ir tai pasiteisino. Didesnių progų ukrainiečiai nesukūrė, o kitoje aikštės pusėje didelį pavojų ne vieną kartą sukėlė Marko Arnautovičius.

Po pertraukos ukrainiečiams rungtynių eigos pakeisti nepavyko ir austrai pasiekė istorinį triumfą.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

81 min. Laikas senka, ukrainiečiams tai labai neparanku. Trys taškai yra gerai, bet patekimo į atkrintamąsias tai toli gražu negarantuoja. Įdomu, ar A. Ševčenka svarstys varžovų vartų apgultį.

62 min. Austrai vos neprisidirbo. S. Laineris po baudos smūgio kreipia kamuolį į savus vartus, bet situaciją gelbėja D. Bachmannas. Tokie liapsusai gali užverti galimybę pirmą kartą istorijoje žaisti Europos čempionato atkrintamosiose.

Pirmasis kėlinys:

45+3 min. Teisėjas siunčia komandas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Nyderlandai (9 tšk.) 2. Austrija (6 tšk.) 3. Ukraina (3 tšk.) 4. Šiaurės Makedonija (0 tšk.).

42 min. Kokią progą vėjais paleidžia M. Arnautovičius. Idealų perdavimą iš krašto gavęs puolėjas liko vienas prieš G. Buščaną, bet Alvaro Moratos stiliumi siunčia kamuolį šalia virpsto.

37 min. Labai pavojingas K. Laimerio bandymas iš kairiojo krašto. G. Buščanas buvo pasiruošęs ir kumščiais pasiuntė kamuolį į užribį.

33 min. Įvarčio autorius C. Baumgartneris aikštėje neužsibuvo. Susidūręs su varžovu puolėjas patyrė traumą ir jį keičia Alessandro Schopfas.

21 min. ĮVARTIS! C. Baumgartneris nuginkluoja G. Buščaną ir austrai veržiasi į priekį (0:1). Puolėjas po kampinio kyštelėjo koją prieš I. Zabarnyi, o vartininkas sureaguoti nespėjo. Po šio smūgio austrai kyla į antrąją vietą grupėje.

10 min. Prabėgus dešimčiai minučių darosi aišku, kam svarbesni trys taškai šiandien. Austrai kiek aktyvesni puolime, bet paleisti nuo grandinės ukrainiečių neverta – kartą kairėje A. Jarmolenka jau prasibėgo.

Startinės vienuolikės:

Ukraina (4-1-4-1): Georgijus Buščanas (vart.), Ilja Zabarnyi, Mykola Matvijenka, Oleksandras Karavaevas, Sergejus Sydorčiukas, Vitalijus Mikolenka, Mykola Šaparenka, Oleksandras Zinčenka, Andrejus Jarmolenka (kap.), Ruslanas Malinovskis, Romanas Jaremčukas.

Austrija (4-3-2-1): Danielis Bachmannas (vart.), Davidas Alaba (kap.), Martinas Hintereggeris, Aleksandras Dragovičius, Stefanas Laineris, Florianas Grillitschas, Konradas Laimeris, Xaveras Schlageris, Marcelis Sabitzeris, Christophas Baumgartneris, Marko Arnautovičius.