55
EURO 2016: Vengrija - Austrija (nuotr. SCANPIX)

Gerai pažįstamų varžovų – Austrijos ir Vengrijos rinktinių susidūrimas baigėsi netikėtai. Favoritais laikyti austrai nuo antrojo kėlinio vidurio buvo priversti žaisti be iš aikštės pašalinto saugo Aleksandaro Dragovičiaus. Vengrai „Euro 2016“ turnyrą pradėjo stebuklu – pergale 2:0.

55

Vengrija keičia istoriją. Nuo paskutinės pergalės Europos čempionate šios šalies rinktinę skyrė 52 metai. Paskutinį kartą vengrai Europos čempionate triumfavo 1964 metų birželio 20 dieną – per pridėtą laiką įveikė Daniją. Tai ilgiausia pertrauka tarp pergalių Senojo žemyno pirmenybių istorijoje.

Pavojingų progų sukūrę, tačiau jų neišnaudoję austrai galiausiai buvo nubausti antrojo kėlinio viduryje. 62-ą minutę po puikios kombinacijos austrų gynybą ir vartininką išmaudęs Adamas Szalai pelnė pirmąjį įvartį.

Atrodo, tuo austrų bėdos nesibaigė – dėl traumos rungtynių tęsti negalėjo Zlatko Juzunovičius, o po pražangos varžovų baudos aikštelėje už antrąją geltonąją kortelę buvo šalintas Aleksandaras Dragovičius. Dešimčia likę austrai desperatiškai mėgino kažką pakeisti, tačiau netrukus po kontratakos tašką šiose rungtynėse padėjo Zoltanas Stieberis. 2:0 ir vengrai turi gerus šansus prasibrauti į kitą etapą.

Vengrijos rinktinės strategas Berndas Storckas apie pergalę prieš rungtynes kalbėjo kaip apie stebuklą. Kartais jie nutinka. Dar galima pridėti faktą, kad Vengrijos vartininkas žaidžiantis su senoviško sukirpimo treninginėmis kelnėmis 40-metis Gaboras Kiraly tapo vyriausiu žaidėju Europos čempionatuose.

Startinės komandų sudėtys

Austrija: Almer, Dragović, Hinteregger, Fuchs, Arnautović, Alaba, Junuzović, Harnik, Baumgartlinger, Klein, Janko

Vengrija: Király, Lang, Kádár, Fiola, Dzsudzsák, A. Nagy, Szalai, Gera, Németh, Kleinheisler, Guzmics

Rungtynių eiga

1' - D. Alaba tolimu šuviu sudrebina vengrų vartų virpstą. Miuncheno "Bayern" žaidėjas neišnaudojo auksinės progos.

20' - Austrijos sirgaliai skanduoja: "Muškit įvartį, muškit įvartį". Lengviau pasakyti, nei padaryti.

33' - Teisėjas parodo pirmąją geltonąją kortelę rungtynėse. A. Dragovičius neleistinai verčia ant žemės vengrą.

35' - Junuzovičius stipriu smūgiu nuo žemės siunčia kamuolį į vengrų vartus, šiuo gelbėja veteranas G. Kiraly.

40' - Austrai surengė greitą kontrataką, tačiau savo šanso neišnaudojo, netrukus tuo pačiu atsako vis drąsėjantys vengrai.

45' - Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Daugiau progų ir pavojingesnių turėjo austrai. Abi komandos į varžovų vartus smūgiavo po šešis kartus.

55' - Dzsudzsakas šauna smūgį į austrų vartus, šį sėkmingai atremia vartininkas Almeris.

59' - A. Junuzovičius gauna traumą ir nebegali tęsti rungtynių. Jį keičia Sabitzeris.

62' - Ko nepadarė austrai, padaro vengrai. Szalai po puikios kombinacijos pelno įvartį ir vengrai išsiveržia į priekį 1:0.

65' - Austrijos rinktinėje dar vienas keitimas. Okotie keičia Janko.

66' - Austrai pelno įvartį, tačiau jis neįskaitomas. Teisėjas antrą kartą įspėja Dragovićių, parodo jam raudonąją kortelę ir prašo palikti aikštę. Austrai lieka dešimčia.

77' - Austrijos rinktinė atlieka paskutinį keitimą - Schöpfas išbėga į aikštę vietoje Harniko.

79' - Vengrai atlieka keitimą - Stieberis keičia Kleinheislerį.

80' - Teisėjas už grubią pražangą rodo geltonąją kortelę vengrui Nemethui.

87' - Stieberis pabėga į greitą kontrataką ir sėkmingai užbaigia savo reidą pelnydamas įvartį. Vengrai pirmauja 2:0.

90+3' - Arnautovičiaus bandymas švelninti rezultatą įspūdingas, tačiau tikslo nepasiekia.

90+5' - Rungtynės baigėsi - Vengrija švenčia pergalę 2:0.