33
Italija – Ispanija (nuotr. SCANPIX)

Labiausiai intriguojančiu Europos čempionato aštuntfinaliu tituluota Ispanijos ir Italijos dvikova baigėsi italų pergale 2:0. Ši akistata buvo EURO 2012 finalo pakartojimas. Tiesa, tada 4:0 laimėjo ispanai, kurie šiemet po aštuntfinalio važiuoja namo. Europa turės naujus čempionus! Kitas italų varžovas – pasaulio čempionė Vokietija.

33

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Italija: Gianluigi Buffon, Mattia De Sciglio, Giorgio Chiellini, Alessandro Florenzi, Graziano Pelle, Andrea Berzagli, Daniele De Rossi, Eder, Marco Parolo, Leonardo Bonucci, Emanuele Giaccherini.

Ispanija: David de Gea, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Alvaro Morata, Cesc Fabregas, Sergio Ramos, Juanfran, Jordi Alba, David Silva, Nolito.

8` Pavojingas Pelle smūgis galva, bet Davidas de Gea žaidžia patikimai.

10` E. Giaccherini drebina virpstą! Italai nenusiteikę statyti gynybos sienų ir stengiasi išsiveržti į priekį.

25` Marco Parolo šauna šalia vartų.

28` A. Iniestos smūgis, tačiau kamuolį gaudo G. Buffonas.

33` Giorgio Chiellini muša pirmąjį rungtynių įvartį! Po baudos smūgio Davidas de Gea atmuša kamuolį prieš save, o italas tuo pasinaudoja.

45` E. Giaccherini smūgis – puikus, bet dar puikiau žaidžia vartininkas. Baigiasi pirmasis kėlinys.

45` Rungtynes stebi ir Italijai sėkmės linki legendinis Andrea Pirlo.

49` Kaip reaguoja G. Buffonas! A. Morata smūgiuoja galva, tačiau italų vartininkas kyšteli ranką ir gaudo kamuolį.

55` Koks italų šansas! Ederas išeina vienas prieš D. de Gea, tačiau vartininkas savo vartus apsaugo. Nepaisant to epizodo, kai buvo praleistas įvartis, ispanų vartų sargas žaidžia tiesiog puikias rungtynes.

57` Labai pavojingai po smūgio galva nusileidžia Artizas Adurizas.

70` Graži ispanų ataka, tačiau A. Adurizo smūgis skrieja šalia vartų.

71` S. Ramoso smūgis galva irgi netikslus.

75` Italų treneris A. Conte – super emocingas. Strategas, susinervinęs po nesėkmingo komandos epizodo, smūgiuoja kamuolį toli, teisėjas duoda įspėjimą.

76` Puikus A. Iniestos smūgis, tačiau jį atremia G. Buffonas.

77` G. Pique smūgiuoja į vartus, tačiau vėl gerai žaidžia ir vartus sausus išsaugo G. Buffonas.

85` L. Insigne išbėga į greitą ataką, tačiau smūgiuoja į D. de Gea.

90` Koks šansas G. Pique, tačiau jo smūgį iš kelių metrų atremia G. Buffonas!

90+1` Pelle deda tašką ir muša antrąjį įvartį į Ispanijos vartus! Dukart Europos čempionai važiuoja namo!

Prieš rungtynes

Nors italų strategas Antonio Conte varžovus vadina favoritais, Ispanijos rinktinės stovykloje nuotaikos – ne pačios geriausios. Krašto puolėjas Pedro Rodriguezas skundėsi savo role komandoje, nes per tris rungtynes aikštėje pasirodė tik kartą ir žaidė 8 minutes.

„Čempionatas nėra toks, kokio norėjau, man labai sunku. Nesu tikras, ar yra verta atvykti tik tam, kad būtum komandos dalis“, – portalas „goal.com“ cituoja 28-rių Londono „Chelsea“ žaidėją.

Ispanų treneris Vicente del Bosque tokį puolėjo pareiškimą vadino nevykusiu: „Man nepatiko jo žodžiai, tačiau tai nepaveikė mūsų žaidimo.“

Serio Ramosas neįmušė 11 metrų baudinio, rungtynėse su Kroatija, o Andresas Iniesta, geriausias ispanų žaidėjas turnyre, apie epizodą kalbėjo: „Aš rengiausi realizuoti baudinį, tačiau S. Ramosas paprašė leisti jam“.

V. del Bosque gynė kapitoną ir sakė: „Žaidėjai pasielgė teisingai. S. Ramosas buvo užtikrintas ir savimi pasitikintis bei vienas geriausių žaidėjų, mušančių nuo 11 metrų žymos“.

O štai Jordi Alba įgėlė žurnalistams: „Tai jūs, žiniasklaida, kuriate blogą atmosferą, ne mes“.

Legendinis italų žaidėjas Andrea Pirlo, jau nebeatstovaujantis rinktinei, portalui „La Gazzetta dello Sport“ sakė tikįs, kad buvę komandos draugai norės revanšo, o ispanai bus labiau įsitempę. „Nėra lengva žaisti prieš šią Italijos rinktinę“, – kalbėjo A. Pirlo.

„Ispanai nėra pratę būti be kamuolio, jie nėra organizuoti gynyboje ir tai daro juos pažeidžiamus“, – sakė 37-rių žaidėjas, su šalies rinktine laimėjęs net 116 rungtynių.

EURO 2012 finale Ispanija nušlavė Italiją 4:0. Komandos tarpusavyje yra žaidę 34 kartus: pasidalino po 10 pergalių ir net 14 rungtynių baigėsi lygiosiomis.