Trečiadienio vakarą visų futbolo mėgėjų dėmesys buvo nukreiptas į Insbruko stadioną, kuriame dėl paskutiniojo kelialapio į ketvirtfinalį kovojo Švedijos bei Rusijos ekipos. Tuo tarpu Zalcburgo arenoje į aikštę prasimankštinti nieko nebelemiančiose varžybos išbėgo šio čempionato nevykėliai graikai bei D grupės nugalėtojų titulą jau užsitikrinę ispanai. Rungtynės baigėsi ispanų pergale 2:1.

Jei Otto Rehhagelio auklėtiniams tai buvo paskutinioji proga įrodyti, kad jie vis dar gali kovoti ir laimėti, tai ispanų strategas Luisas Aragonesas į aikštę išleido ne pagrindinės sudėties žaidėjus. Tuo tarpu pagrindiniai ispanų futbolininkai mintyse jau veikiausiai kūrė scenarijus sekmadienį vyksiančiam ketvirtfinalio susitikimui su Italija.

Ispanai rungtynes su graikais pradėjo žaisdami pagal taktinę schemą 4-5-1. Vartuose pirmą kartą šiame čempionate išvydome „Liverpool“ ekipos žaidėją Pepe Reiną. Gynyboje rungtyniavo jo bendraklubis Alvaro Arbeloa, Raulis Albiolis, Juanito bei Fernando Navarro. Saugų grandyje išvydome Xabi Alonso, Sergio Garcia, Cescą Fabregasą, Rubeną de la Redą bei Andreasą Iniestą. Puolimo smaigalyje žaidė vienintelis Guiza.

Šio mačo tarp Graikijos bei Ispanijos reikšmę puikiai nusakė „The Guardian“ žurnalistai. „Šis susitikimas yra toks pat beprasmis kaip ir pieštukas“ – tokią išvadą padarė žurnalistai.

Rungtynių pradžioje, nepaisant to, kad yra ganėtinai fiziškai stiprūs, graikai nemažą pirmo kėlinio dalį praleido gulinėdami ant žaliosios vejos ir prašydami baudos smūgių. Žaidimas futbolo gurmanų žavėti tikrai negalėjo.

Galiausiai 41 minutę graikai eilinį kartą „prigulė“ netoli baudos aikštelės, o jau liūdnai pagarsėti spėjęs arbitras Howardas Webbas skyrė baudos smūgį. Po Giorgo Karagounio perdavimo baudos aikštelės viduryje išdygo niekieno nedengiamas Angelos Charisteas. Po šio puolėjo smūgio galva kamuolys suspurdėjo P. Reinos vartų tinkle.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo ispanai, tačiau jiems ganėtinai sunkiai sekėsi įveikti kietą graikų gynybą. 54 minutę puikiu tolimu smūgiu iš maždaug 35 metrų sudrebino Antonio Nikopolidžio vartų virpstą.

Galiausiai 61 minutę ispanams pavyko išlyginti rezultatą. C. Fabregasaas perdavė kamuolį Guizai, o šis numetė R. de la Redui, kuris tiesiog sušaudė A. Nikopolidį – 1:1.

73 minutę savo šanso jau neišnaudojo Guiza. Galiausiai tas pats Guiza, likus vos porai minučių iki rungtynių pabaigos, atėmė iš graikų ir paskutines viltis iškovoti bent tašką. Išmaldos dykai net ir degradavusiems Europos čempionams niekas nedalina – toks veikiausiai turėtų būti šių rungtynių moralas.