Beveik po mėnesio pertraukos ledo ritulys grįžo į Vilnių. Trečiadienį Pramogų arenoje susitiko principiniai pvaržovai- Elektrėnų „Energija-Orakulas“ ir Daugpilio „Latgalė“.

Rezultatu 1:4 (1:3; 0:0; 0:1) pergalę šventė svečiai iš Latvijos.

Po šeštosios pergalės iš eilės, „Latgalė“ Latvijos atvirajame čempionate lieka treti.

Rungtynės prasidėjo vangiu abiejų komandų žaidimu. Antrąją rungtynių minutę Elektrėnų komandos kapitonas Rolandas Aliukonis prilaiko varžovą lazdą ir dviem minutėms pasiunčiamas ant baudų suoliuko. Elektrėnų komanda susispaudžia prie savo vartų.  Bet priešininkai iš Latvijos net nebando veržtis ir po penkių perdavimų ties mėlynaja linija meta tiesiai į vartus.

Ketvirtąją minutę iš aikštės išsiunčiamas Latvijos žaidėjas, tačiau svečiai toliau kontroliuoja žaidimą ir toliau rengia atakas prieš „Energijos-Orakulo“ vartus.

Latvių atakos gęsta viena po kitos, kol dvi baudos minutes gauna Petras Nausėda. Tuoj po to antrą kartą nuginkluojamas Elektrėnų komandos vartininkas Donatas Žukovas. Aštuntąją rungtynių minutę (7:55) Edgaras Apelis iš toli, vėl nuo mėlynosios linijos, „Latgalei“ pelno dar vieną įvartį.

Po šio įvarčio Elektrėnų komandoje įvyksta lūžis. Nė pusės minutės netrunka, kol Andrėjus Židkovas galingai sužaidžia priešininkų aikštės pusėje. Andrėjus išsaugo ritulį, veržiasi ir smūgiuoja į vartus. Nuo vartininko atšokusį ritulį pirmas liečia Aivaras Bendžius ir devintąją rungtynių minutę (08:24) pelno pirmąjį komandos įvartį.

Po pirmojo įvarčio Elektrėnų komandos žaidėjai atsitiesia. Priešininkams neleidžia laisvai žaisti prie savųjų vartų, patys puola aktyviai. Deja, nepavyksta išnaudoti vieno žaidėjo pranašumo, kai aikštę palieka „Latgalės“ žaidėjas.

Aštonioliktąją minutę (17:43), trečiasis, identiškas „Latgalės“ įvartis. Baudos minutes gauna Dalius Vaiciukevičius ir jau po devynių sekundžių, vėl po dviejų perdavimų, nuo mėlynosios linijos į vartus įmeta Edgaras Apelis.

Pusę kėlinio tęsęsis gražus Elektrėnų komandos žaidimas subliūkšta ir kėlinys baigiasi rezultatu 3:1 svečių iš Latvijos naudai.

Antrąjį kėlinį Elektrėnų gretose keičiamas vartininkas. Į aikštę išeina labiau patyręs Nerijus Dauksevičius.

Kėlinio pradžioje abi komandos žaidžia atsargiai. Praeina penkios kėlinio minutes, kol komandos  apsikeičia pavojingomis atakomis. Netrukus iš aikštės dviems minutėms pašalinamas. Latviai, vėl įgavę kiekybinį pranašumą, darsyk pabando pakartoti ankstesnius tris įvarčius uždirbusią ataką, tačiau Edgaras Abelis ketvirtą kartą skylės „Energijos-Orakulo“ žaidėjų gretose neranda.

Net ir turėdami vienu žaidėju mažiau, Lietuvos ledo ritulininkai sukuria įspūdingą kontrataką. Andrejus Židkovas perima ritulį ir stulbinančiu greičiu nuskuba į varžovų aikštės pusę. Ritulys pataiko į vartų virpstą, o Andrejus ne be priešininko pagalbos parkrinta ir didžiule jėga rėžiasi į bortus.

Latvijos komandos žaidėjas gauna dvi baudos minutes, o lietuviai, įkvėpti puikaus prasiveržimo, apgula latvių vartus.

Per dešimt kėlinio minučių latviai taip ir nesurezga nė vienos Elektrėnų komandos vartams pavojingos progos, nes visas žaidimas vysta prie jų vartų. Vieną „Energijos“ smūgį keičia kitas , tačiau per dešimt minučių trukusį spurtą „Latgalės“ komandos žaidėjai ginasi drausmingai, o „Energijos-Orakulo“ metimams pritrūksta tikslumo.

Kėlinio pabaigoje „Energija“ toliau rezga greitas atakas ir kontratakas. Toli į priekį pabėga komandos kapitonas Šarūnas Kuliešius, tačiau ritulys vėl nepasiekia tikslo. Latviai taip pat prisimena pavojingą žaidimą ir keletą kartų pavojingai atakuoja „Energijos-Orakulo“ vartus.

Įtemptas ir daug jėgų lietuviams kainavęs antrasis kėlinys baigiasi be įvarčių.

Svečių komanda trečiąjį kėlinį pradeda keturiese. Tačiau „Energijos-Orakulo“ ledo ritulininkai neišnaudoja progos.

Žaidimas Elektrėnų ledo pusėje pakrinka kai teisėjas dviems minutėms iškomandiruoja iš aikštės Justiną Vėželį. Lietuviai nesugraibo ritulio po netikslios latvių atakos ir prasideda grūstis prie vartų. Šarūnas Suchomlinas pašalinamas iš aikštės už tai, kad lazda dengia vartus. Trumpam lietuviai lieka trise, tačiau apsigina. Į aikštę grįžus Justinui Vėželiui, jo vietą ant baudų suoliuko užima Petras Nausėda, susistumdęs su varžovu ir Rolandas Aliukonis.

Ant baudų suolelio „Energijos“ žaidėjų lieka tiek pat, kiek ir ant ledo- po tris.

Laimei, likę žaidėjai drausmingai žaidžia gynyboje ir atlaiko pavojingą latvių spaudimą. Sugrįžus visiems žaidėjams į aikštę lietuviai toliau kuria atakas, tačiau rezultatyviai užbaigti atakos nepavyksta. „Latgalės“ vartus puikiai gina Artūras Kuzmičius po rungtynių paskelbtas geriausiu komandos žaidėju.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutei svečiai iš Latvijos pelno dar vieną įvartį. Pasižymi Aleksejus Matvejavas.

Elektrėnų „Energija-Orakulas“ pralaimi įtemptas rungtynes. Šansą reabilituotis komanda turės tik sausio aštuntą dieną, kai namuose priims absoliučius čempionato lyderius Ožolnieku „Monarch“.