Joelis Embiidas pataikė pergalingą tritaškį, o po pratęsimo triumfavusi Filadelfijos „76ers“ – per žingsnį nuo Rytų konferencijos pusfinalio.

„76ers“ išvykoje 104:101 (19:29, 27:27, 28:19, 21:10, 9:6) palaužė Toronto „Raptors“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-0. Lemiamos ir galbūt paskutinės serijos rungtynės vėl vyks Toronte.

Lemiamu mačo įvykiu tapo po Doco Riverso paprašytos minutės pertraukėlės J. Embiido įskraidintas tritaškis – atakai „76ers“ turėjo vos 0,9 sek., tačiau to galiausiai užteko. „Raptors“ atsakyti laiko jau nebuvo likę.

Toronto ekipa antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 17 taškų pranašumą – 38:21, bet galiausiai jį išvaistė.

Pagrindinio laiko metu „76ers“ nė karto nepirmavo. Ketvirto kėlinio pabaigoje, likus žaisti dvi minutes, „Raptors“ dar pirmavo 95:90, bet per likusį laiką taškų nebepelnė.

„76ers“ ekipoje pasižymėjo Tyrese’as Maxey ir Jamesas Hardenas, sumažindami atsilikimą iki minimalaus 94:95. Likus žaisti 49 sekundes J. Hardenas išprovokavo pražangą, bet pataikė tik vieną baudos metimą, išlygindamas rezultatą 95:95.

Filadelfijos ekipos žvaigždė netrukus pati pažeidė taisykles ir dėl išnaudoto pražangų limito turėjo palikti aikštelę, o „Raptors“ šansu nepasinaudojo – Precious Achiuwa prametė abu baudos metimus. Vis tik per likusį laiką svečiai dukart prametė ir teko žaisti pratęsimą.

Nugalėtojų herojumi tapęs J. Embiidas viso surinko 33 taškus (9/12 dvit., 3/8 trit., 6/9 baud.) ir atkovojo 13 kamuolių.

„Raptors“: O. Anunoby 26, G. Trenetas Jr. 24, P. Achiuwa 20, P. Siakamas ir F. VanVleetas po 12.

„76ers“: J. Embiidas 33, J. Hardenas (10 rez. perd.) ir T. Maxey po 19, T. Harrisas 11 (12 atk. kam.).