Maskvoje vykstančio tarptautinio „Sandraugos“ taurės turnyro ketvirtfinalyje Lietuvos čempionai Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai po dramatiškos net 11 metrų baudinių pareikalavusios kovos apmaudžiai 3:5 pralaimėjo Taškento „Pakhtakor“ klubui ir nepateko į varžybų pusfinalį.

Normalus rungtynių laikas baigėsi taikiai 1:1, o vienuolikos metrų baudinių serijoje 4:2 sėkmė lydėjo Uzbekistano vicečempionus.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Uzbekai iš karto ėmė ieškoti kelių „Ekrano“ vartų link, bet kurį laiką mūsiškiams pavyko apsiginti ir atsakyti savo aštriomis kontratakomis. Vis dėlto pačioje kėlinio pabaigoje „Pakhtakor“ ekipa sugebėjo pasiekti įvartį – 45 minutę kamuolį į panevėžiečių vartus pasiuntė varžovų gynėjas Aleksandras Kletskovas.

Po pertraukos „Ekranas“ nešvaistė nė minutės ir iškart puolė lyginti rezultato. Tai jiems pasisekė padaryti labai greitai – 47 minutę kanadietis Stephenas Ademolu įsiveržė į uzbekų baudos aikštelę ir buvo be ceremonijų nugriautas Asroro Alikulovo. Teisėjas nedvejodamas ne tik paskyrė 11 metrų baudinį, bet ir parodė raudoną kortelę nusižengusiam žaidėjui. Prie kamuolio stojusio Deimanto Bičkos koja nesudrebėjo – lygu 1:1.

Įgiję kiekybinę persvarą ekraniečiai ir toliau neatleido vadelių bei stengėsi išsiveržti į priekį. Bene realiausias progas turėjo puolėjas Valdas Trakys, bet jam pritrūko tikslumo. Maža to, 80 minutę antrą geltoną kortelę užsidirbo ir iš aikštės išvarytas buvo „Ekrano“ gynėjas iš Estijos Taavi Rahnas, o iki finalinio švilpuko nė vienai komandai nieko nuveikti nebepavyko. Taigi kelialapio į pusfinalį lėmė loterija – 11 metrų baudiniai. Čia jos didenybė Fortūna šypsojosi uzbekams (4:2) ir jie žengė į pusfinalį, kuriame rytoj susitiks su Tiraspolio „Šerif“ (Moldova) - Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) poros nugalėtoja.

Rungtynių statistika:

Taškento „Pakhtakor“ - Panevėžio „Ekranas“ 1:1 (1:0), 11 metrų baudinių serija 4:2.

Įvarčiai: 45 min. A. Kletskovas, 48 min. (iš 11 m. b.) D. Bička.

Priminsime, kad „Ekranas“, pasiekęs tris pergales iš trijų galimų, užtikrintai laimėjo prieš tai vykusias B grupės varžybas. Mūsiškiai 2:0 parklupdė Minsko MTZ-RIPO, 1:0 palaužė Rusijos jaunimo rinktinę ir 3:1 susitvarkė su Turkmėnijos čempione „Ašchabad“ vienuolike.

„Sandraugos“ taurės turnyras šiemet rengiamas jau 16-tą kartą. Daugiausia kartų varžybų laurus yra nuskynę Maskvos „Spartako“ futbolininkai – net šešis. Keturis kartus trofėjų virš savo galvų yra kėlę Kijevo „Dinamo“ žaidėjai. Dar penki klubai turnyre triumfavo po vieną kartą. Tiesa, Lietuvos atstovų tarp jų nėra.