Lietuvos rinktinė pirmosiose rungtynėse dėl išlikimo Tautų lygos C divizione išvykoje 1:0 pranoko Gibraltaro komandą ir antradienį Kaune sieks užbaigti pradėtą darbą.

Vienintelį įvartį ketvirtadienio rungtynėse pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Armandas Kučys, kuriam tai buvo pirmasis įvartis vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius.

Atsakomoji dvikova Kaune vyks kovo 26 dieną, antradienį.

Rungtyių įrašą žiūrėkite čia:

Po ketvirtadienio mačo su žiniasklaida kalbėjęs rinktinės treneris Edgaras Jankauskas teigė, kad varžovams pavyko lietuvius įvelti į mūsiškiams nepalankų žaidimą.

„Labai sunkios ir kovingos rungtynės, kažkiek per anksti įsivėlėme į varžovams parankesnį futbolą, žaidimą, galbūt net labiau dziudo primenantį sportą – labai daug kietų dvikovų, provokacijų, šauksmų, nardymų, šiek tiek pasidavėme tam, jautėsi mūsų nervingumas.

Gal per daug skubėjome ir norėjome pasiekti greitą įvartį, kad perimtume kontrolę. Pirmas kėlinys tikrai nebuvo geras, o antrajame, manau, reikalai pasitaisė. Per rungtynes atlikome 26 smūgius į varžovų vartus ir turėjome šešias puikias progas pasiekti įvarčius.

Bet akivaizdu, kad šiandien buvo ne mūsų diena – virpstai, skersiniai… Susidūrėme su labai kovingu priešininku, kuris žaidė pasiaukojančiai. Turime jam atiduoti duoklę už tai, pirmas kėlinys baigėsi ir dabar laukiame antrojo“, – reziumavo rinktinės treneris.

Jis taip pat pripažino, kad komanda nepademonstravo jai pastaruoju metu būdingo veido.

„Galima sakyti, kad mes tikrai nebuvome ta komanda, kurią tiek mes, tiek sirgaliai paskutiniu metu buvo įpratę matyti. Žaidimo scenarijus buvo visiškai kitoks, galbūt kažkiek mums neįprastas. Ir vėlgi – niekas čia lengvai nedalins nei taškų, nei pergalių, nei leis susikurti progų ir primušti įvarčių.

Tai buvo visiškai kitoka patirtis ir tokios rungtynės tikrai eina į taupyklę. Jeigu prieš jas galvojome, kad priešininkas yra silpnas, tai mums buvo parodyta, kad jis irgi moka žaisti, o mes nesugebėjome surasti apėjimų ir erdvių, kur būtume galėję juos nubausti. Taip atsitiko pirmame kėlinyje, tada viskas buvo labai sudėtinga.

Antrajame komanda šiek tiek nusiramino, daugiau žaidė kraštais ir kėlė kamuolius į baudos aikštelę. Susikūrėme užtektinai progų, įmušėme įvartį, patys nepraleidome. Vis tiek aš norėčiau, kad mes išsineštume ir tuos gerus dalykus, kurių irgi buvo šiose rungtynėse – dominavome, bet jie, pasiaukojančiai žaisdami, tuos kamuolius galvomis ištraukė.

Aš labai nemėgstu kalbėti apie sėkmę, bet šiandien ji buvo ne mūsų pusėje“, – dėstė strategas.

Treneris pabrėžė ir akcentus, kuriuos komandai nurodė po pirmojo kėlinio.

„Akcentavome, kad mes per daug bandome žaisti per vidurį, kur yra labai tiršta – varžovai žaidė labai žemame, kompaktiškame bloke. Antrame kėlinyje jau pradėjome labiau išnaudoti kraštus ir kurtis situacijas du prieš vieną, sukeitėme vietomis mūsų atakuojančius saugus ir krašto gynėjus. Bandėme įvairius variantus, bendra komandos laikysena pabaigoje adaptavosi prie šio kovingo futbolo.

Norėjome ir dar aukštų žmonių baudos aikštelėje. Pakoregavome savo antrojo kėlinio veiksmus – kad būtų daugiau perdavimų iš kraštų. Tam reikėjo aukštų žmonių arčiau vartų, o Armandas Kučys atsidūrė laiku ir vietoje bei galva įmušė įvartį. Gaila tik to, kad dar turėjome keletą progų, bet tai Gytis Paulauskas šalia virpsto pramušė, tai dar kas“, – dėl neišnaudotų šansų krimtosi strategas.

Jis taip pat pridėjo, kad komandoje atsakomajame mače neišvengiamai bus ir pakeitimų, tačiau galutinis tikslas išlieka toks pat.

„Būsime priversti daryti pakeitimus, nes gavome ir raudoną kortelę, ir keli žaidėjai taip pat paliko aikštę dėl medicininių nusiskundimų. Tai žiūrėsime, kokia bus jų situacija ateinančiomis dienomis.

Bet mes turime aiškų tikslą ir aš jau sakiau, koks jis yra. Šių rungtynių rezultatas nėra galutinis, dar laukia antras kėlinys. Be abejo, tokios rungtynės yra principinės tiek savo kaina, tiek svarba. Čia – garbės klausimas“, – į būsimas rungtynes jau žvalgėsi E. Jankauskas.