Edgaras Matakas pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate Meksikoje pradėjo iškovodamas bronzos medalį 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Lietuvos parolimpietis distanciją įveikė per 1 min. 3.32 sek. ir į priekį praleido tik du varžovus: planetos čempionu tapusį baltarusį Hryhory Zudzilau (1:01.27) ir antroje vietoje likusį lenką Wojciechą Makowskį (1:02.79).

E.Matakas pirmą distancijos pusę įveikė pirmaudamas, tačiau, artėdamas link finišo, užplaukė ant takelio juostų. Dėl to E.Matako greitis kiek krito ir neleido pademonstruoti dar geresnio rezultato.

Sportininko pasaulio čempionate dar laukia startai plaukiant 50 metrų ir 400 metrų laisvu stiliumi. Planetos pirmenybių išvakarėse E Matakas Lietuvos čempionate 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje užfiksavo neoficialų pasaulio čempionato rekordą (27.40 sek.).

Pasaulio čempionate Meksikoje dalyvauja ir kitas Lietuvos plaukikas Mindaugas Dvylaitis. Jo Meksikoje laukia du startai – 100 metrų krūtine ir 100 metrų nugara distancijose. Pats plaukikas neslepia, kad didžiausią dėmesį skiria plaukimui krūtine, kuriame ir tikisi geriausių rezultatų.