Paskutinėje šiuolaikinės penkiakovės rungtyje – 3000 metrų bėgime – 35-erių metų Edvinas Krungolcas finišavo antras ir nuskynė Pekino olimpiados sidabrą, o 33-ejų metų Andrejus Zadneprovskis iškovojo bronzą!

Nors pirmą vietą užėmė ir olimpinio čempiono vardą apgynė rusas Andrejus Moisejevas, penkiakovės varžybos tapo tikru lietuvių benefisu - net du medaliai Lietuvai!

Priminsime, kad varžybas pradėję ne itin sėkmingai mūsiškiai sulig kiekviena rungtimi gerino savo pozicijas. Po pirmosios rungties - šaudymo pistoletu iš 10 metrų atstumo - Edvinas Krungolcas žengė septintoje vietoje, o Atėnų olimpiados vicečempionas Andrejus Zadneprovskis - septynioliktoje pozicijoje.

Fechtavimesi vilnietis E. Krungolcas, pasiekęs 21 pergalę ir 14 pralaimėjimų, įsitaisė penktoje vietoje, o Andrejus Zadneprovskis - 20-oje.

Po 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi E. Krungolcas pakilo į ketvirtą vietą, o A. Zadneprovskis – į 12-ą.

Po jojimo E. Krungolcas šoktelėjo į trečią, o A. Zadneprovskis - į šeštą poziciją.

Iš viso dėl olimpinių medalių varžėsi 36-i atletai.

Tapo aišku, kad Lietuvos ąžuolai ir liepaitės savo šaliai iš Kinijos sostinės parveš jau mažiausiai penkis medalius: prieš tai bronzinius apdovanojimus pelnė graikų-romėnų imtynininkas Mindaugas Mizgaitis ir disko metikas Virgilijus Alekna, o sidabrą padovanojo buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė.