Savaitgalį „Mugello“ trasoje vyko jau antrasis Italijos „Porsche Carrera Cup“ lenktynių etapas. Su „Porsche GT3 Cup“ automobiliu važiuojantis Džiugas Tovilavičius pirmose lenktynėse iš 36 dalyvių užėmė 16 vietą, o antrųjų lenktynių nebaigė dėl techninio gedimo.
Pirmos oficialios treniruotės metu lietuvis „Mugello“ trasoje pademonstravo 9 greičiausią rezultatą. Dažniausiai tai būna paskutinė greita lenktynininkų treniruotė prieš kitos dienos kvalifikaciją, todėl toks rezultatas nuteikė optimistiškai. Tačiau šeštadienį vykusioje pirmoje kvalifikacijoje jis užėmė 14 vietą ir per plauką liko nuo kelialapio į antrąją kvalifikaciją.

Su „Porsche GT3 Cup“ automobiliu važiuojantis Džiugas Tovilavičius pirmose lenktynėse iš 36 dalyvių užėmė 16 vietą, o antrųjų lenktynių nebaigė dėl techninio gedimo.

Svarbus kiekvienas posūkis
„Kvalifikacijoje užteko padaryti keletą klaidelių ir negalėjau įvažiuoti greito rato. Mugello“ yra labai greita trasa. Finišo tiesiojoje išvystome beveik 280 km/val. greitį, o vidutinis siekia apie 170 km/val. Todėl jei viename posūkyje įvažiuoji per greitai, kitame, o kartais ir dar kitame nebeturi geros trajektorijos. Čia labai svarbu važiuoti tolygiai ir tobulai sujungti sektorius“, – apie trasos ypatumus kalbėjo D. Tovilavičius.

Tą pačią dieną jis jau stovėjo prie pirmų lenktynių starto. Kaip pasakoja pats lenktynininkas, į starto signalą pavyko sureaguoti greitai, tačiau lėtai atleista sankaba lėmė, kad teko užleisti kelias pozicijas. Tačiau čia važiuoja daug identiškų automobilių, todėl kova vyksta visoje trasoje ir dėl kiekvienos pozicijos.
„Startas buvo tikrai prastas, bet visą pusvalandį turėjau puikių grumtynių trasoje. Čia mano pirmas sezonas „Porsche Carrera Cup Italia“ todėl kiekvieną patirtį – gerą arba nelabai – galiu vertinti kaip svarbią pamoką savo kaip lenktynininko karjeroje“, – optimizmo po pirmų lenktynių neprarado D. Tovilavičius.

Antras sezono DNF
Pagal „Porsche Carrera Cup Italia“ lenktynių taisykles, antrose lenktynėse dalyviai startuoja iš tos pozicijos, kurią užėmė pirmosiose. Todėl lietuvis startavo iš 16 pozicijos. Startas šįkart buvo beveik tobulas, o lenktynių eigoje D. Tovilavičiui pavyko atkovoti kelias pozicijas. Tačiau įpusėjus lenktynėms viename posūkyje staigiai sukilo automobilio sūkiai ir lenktynininkas pajuto, kad galia perduodama tik į vieną ratą. Dėl techninio gedimo teko palikti trasą ir anksčiau laiko užbaigti lenktynes.

Not great, not terrible. Taip galėčiau apibūdinti visą savaitgalį. Jaučiau, kad antrose lenktynėse visi važiuoja greičiau, bet įvyko elementarus techninis gedimas. Kol kas neaišku, kas atsitiko, bet greičiausiai bus nusisukęs pusašis arba sulūžo jo sujungimas su diferencialu. „Porsche GT3 Cup“ automobiliai beveik nesiskiria nuo standartinių GT3 modelių, todėl pusašiai nėra pritaikyti važiuoti agresyviais trasos kerbais. Nesmagu, kad ir praėjusio etapo antrose lenktynėse šalia mano pavardės atsirado DNF dėl techninio gedimo, bet toks tas automobilių sportas ir ne visada viskas priklauso nuo vairuotojo“, – pasakoja lietuvis.
Kitos „Porsche Carrera Cup Italia“ lenktynės vyks liepos 24-25 dienomis „Imola“ trasoje.