0

Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė Melburne (Australija) vykstančiame pasaulio dviračių treko čempionate pelnė sidabro medalį.

29 metų lietuvė sprinto lenktynių finale penktadienį iki dviejų pergalių kovojo su Pekino olimpinių žaidynių čempione 31 metų brite Victoria Pendleton. Pirmąjį važiavimą Simona pralaimėjo, o antrąjį laimėjo. Tačiau vėliau už taisyklių pažeidimą finišo sprinte Lietuvos dviratininkei buvo įskaitytas pralaimėjimas.

Po šio sprendimo britė pravirko iš džiaugsmo, o lietuvei teko šluostytis apmaudo ašaras. V. Pendleton pasaulio čempione sprinto rungtyje tapo jau šeštą kartą, o S. Krupeckaitė trečią kartą turėjo tenkintis sidabro medaliu.

Bronzą pelnė čempionės titulą praradusi 28 metų australė Anna Meares. Ji kovoje dėl trečiosios vietos 2-0 įveikė 23 metų ukrainietę Liubovę Šuliką.

Lietuvos rinktinės lyderė atrankos varžybose tarp 29 dalyvių buvo septinta. S. Krupeckaitė šešioliktfinalyje įveikė 21 metų kinę Tianshi Zhong, aštuntfinalyje - 38 metų venesualietę Daniela Grelui Larreal, ketvirtfinalyje 2-0 nugalėjo 25 metų vokietę Miriam Welte, o pusfinalyje taip pat 2-0 - L. Šuliką.

S. Krupeckaitė pasaulio pirmenybių sprinto varžybose sidabrą iškovojo ir 2008 metais bei pernai, o 2009 ir 2010 metais pelnė bronzą.

Simona Krupeckaitė (nuotr. Elta)Simona Krupeckaitė (nuotr. Elta)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Simoną Krupeckaitę, Australijoje vykusiame pasaulio dviračių treko čempionate iškovojusią sidabro medalį.

„Ši pergalė atnešė garbę ir džiaugsmą ne tik Jums, bet ir visiems Lietuvos žmonėms. Dėkoju, kad aukščiausiais tarptautinėse sporto arenose iškovotais medaliais jau ne vienus metus įkvepiate kitus didžiuotis savo šalimi ir svariais jos sportininkų laimėjimais. Nuoširdžiai linkiu, kad ateityje nepritrūktų stiprios sveikatos bei ištvermės siekiant garbingiausių apdovanojimų“, - rašoma Prezidentės sveikinime.