Sensacijos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje tęsiasi – čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ krito Klaipėdoje prieš „Neptūną“ ir serijos rezultatas tapo lygus – 1-1.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie kauniečius patiesė 70:68 (15:19, 23:19, 11:10, 21:20). Tai – pirmas „Žalgirio“ pralaimėjimas LKL ketvirtfinalyje per visą klubo istoriją.

Komandos ketvirtfinalyje kovoja iki trijų pergalių. Trečiosios rungtynės penktadienį bus žaidžiamos Kaune.

„Žalgiris“ ne tik pralaimėjo, bet ir prarado vieną savo lyderių – traumą patyrė Edgaras Ulanovas, antrą mačo pusę jau stebėjęs nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą – 29:19, bet ilgai šio išlaikyti nesugebėjo. Edgaras Želionis surinko penkis taškus iš eilės, Deividas Gailius pridėjo tris ir dar prieš didžiąją pertrauką „Neptūnas“ išlygino rezultatą.

Po pertraukos „Žalgiriui“ toliau nesisekė perimti iniciatyvos, o ketvirtą kėlinį pradėjo nepelnydamas taškų tris minutes ir jau turėjo vytis šeimininkus – D. Adomaičio auklėtiniai pirmavo 54:50.

„Žalgirio“ vežimą lemiamu metu ėmė tempti Lukas Lekavičius – gynėjas surinko 9 taškus iš eilės ir likus žaisti tris minutes išvedė „Žalgirį“ į priekį 62:59.

„Neptūnas“ atsakė keturiais taškais be atsako ir vėl išsiveržė į priekį minimaliu skirtumu. D. Gailius smeigė tritaškį ir pradėjus tiksėti paskutinei mačo minutei „Neptūnas“ pirmavo 66:64.

„Žalgiris“ po minutės pertraukėlės suklydo, tuo pačiu atsakė ir klaipėdiečiai. Kauniečių ataka baigėsi netiksliu Nielso Giffey tolimu metimu.

„Žalgiriui“ liko griebtis pražangų taktikos. D. Gailius pataikė tik pirmąją, taip padidindamas pranašumą iki trijų. Nenorėdamas rizikuoti, „Neptūnas“ prie baudų metimo linijos pasiuntė L. Lekavičių, kuris neklydo – 66:67.

Žalgiriečiai vėl pasiuntė D. Gailių prie baudų metimo linijos – puolėjas ir vėl pataikė tik vieną metimą, palikdamas šansų varžovams.

Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ atakai turėjo 10 sekundžių – ją tiksliu dvitaškiu pabaigė Karolis Lukošiūnas, išlyginęs rezultatą ir varžovams palikęs 2,8 sek.

D. Gailius sugebėjo išprovokuoti Josho Nebo pražangą, mesdamas tritaškį – jis pataikė tik vieną metimą, bet „Žalgiris“ suklydo išsimesdamas kamuolį ir pralaimėjo.

„Neptūnas“: Ž. Janavičius 21 (6 rez. perd., 5 kld.), D. Gailius 17, B. Griciūnas 16 (9 atk. kam.), E. Želionis 9.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 17, J. Lauvergne’as 14, T. Cavanaugh ir E. Ulanovas po 6.