Penktadienio vėlų vakarą paaiškėjo ir antroji Europos krepšinio čempionato finalo dalyvė, kuria tapo Ispanijos rinktinė. Sergio Scariolo auklėtiniai po atkaklios kovos pusfinalyje 96:91 (27:24, 19:27, 19:29, 31:20) pranoko vokiečius.

Finale ispanai sekmadienio vakarą susikaus su prancūzais. Europos čempionato finale ispanai paskutinį kartą žaidė 2015-aisiais metais, kai lemiamame turnyro mače pranoko lietuvius.

Pusfinalio dvikovą vokiečiai ir ispanai pradėjo apylygiai ir nei vienai komandai nepavyko susikrauti apčiuopiamos persvaros.

Kėlinio pabaigoje ispanai dar buvo atitrūkę šešiais taškais, bet aidint kėlinio sirenai skirtumą perpus nukirpo tritaškį pataikęs Maodo Lo.

Antrasis kėlinys jau buvo tarsi du skirtingų siužetų filmai. Po geros atkarpos vienu metu jau ispanai pirmavo 38:27, bet čia pat 13:2 atkarpą laimėję vokiečiai persvėrė rezultatą savo naudai.

Ilsėtis komandos išėjo vokiečiams pirmaujant 51:46, tačiau neilgai trukus trečiajame kėlinyje ispanai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Lyg karusėlė vykęs mačas netrukus vėl persisvėrė į kitą pusę. Pilnos arenos palaikoma Vokietijos rinktinė netrukus laimėjo atkarpą 14:0 ir išsiveržė į priekį 71:63.

Bet tai nebuvo pabaiga. Kantriai ir po truputį žaisdami ispanai po Lorenzo Browno metimo likus penkioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos išlygino rezultatą 77:77.

Aikštėje užvirė drama, kurioje stipresni pasirodė ispanai. Jie reikiamu momentu solidžiau sužaidė abejose aikštės pusėse ir įgijo šešių taškų persvarą.

Vėliau vokiečiai dar bandė ealbėtis, bet ispanai galiausiai atsilaikė, sumetė svarbius baudų metimus ir šventė galutinę pergalę.

Ispanai lemiamą rungtynių kėlinį laimėjo 31:20.

Vokiečių neišgelbėjo solidus pataikymas iš dvitaškio zonos (26/37 metimai ir 70 proc. pataikymas).

Abi komandos panašiai atakavo iš toli. Vokiečiai metė 38 proc. taiklumu, o ispanai 37 proc.

Ispanus į pergalę rungtynėse vedė Lorenzo Brownas, surinkęs 29 taškus. Willy Hernangomezas pridėjo 16.

Vokiečių gretose puikų pasirodymą surengė Dennisas Schroderis. Jis surinko 30 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Vokietija: Dennisas Schroderis 30 (8 rez. perd., 33 n.b.), Andreasas Obstas (5 atk. kam.) ir Franzas Wagneris – po 15, Danielis Theisas 10, Maodo Lo 9.

Ispanija: Lorenzo Brownas 29 (6 rez. perd.), Willy Hernangomezas 16, Juancho Hernangomezas 13, Alberto Diazas 10, Xabi Lopezas-Arostegui 7.