18
Rungtynių akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ (4-6) krepšininkams prireikė šešto bandymo, bet jis nemelavo – sužvėrėjusio Brandono Davieso vedami Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pasiekė pirmą pergalę namie Eurolygos varžybose.

18

Žalgiriečiai 83:78 (18:23, 22:8, 20:27, 23:20) įveikė dviejų lietuvių atstovaujamą Milano „Olimpia“ (6-4), kuriai tai buvo antra nesėkmė iš eilės. Savo ruožtu „Žalgiris“ nutraukė trijų pralaimėjimų iš eilės seriją. Maža to, šiame sezone Lietuvos čempionai buvo pralaimėję visus penkis susitikimus namie.

Įspūdingas rungtynes sužaidė B. Daviesas, pelnęs 27 taškus (11/15 dvit., 5/10 baud.), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 35 naudingumo balus.

„Žalgiriui“ daugiausiai problemų kėlė abu Milano lietuviai. Artūras Gudaitis pelnė 16 taškų (8/12 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, blokavo tris metimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Tuo tarpu Mindaugas Kuzminskas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 2/4 trit.).

Be B. Davieso žalgiriečių gretose vienintelis Nate’as Woltersas surinko dviženklį taškų skaičių – 11 (4/7 dvit., 1/2 trit.). Įžaidėjas taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 7 kamuolius.

„Žalgiriui“ pavyko pristabdyti varžovų lyderį Mike’ą Jamesą. Amerikietis pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 2/9 trit., 3/4 baud.), bet savo savanaudiškumu ir sprendimais dažniau skandino ekipą nei jai padėjo.

„Žalgiris“ atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, kai „Olimpia“ – 17. Kauniečiai laimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių 42:29.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai antrajame kėlinyje atsiliko 22:29, bet tada penkių minučių atkarpą laimėjo net 18:0, leidusią susikrauti apčiuopiamą pranašumą įpusėjus mačui.

Vis tik trečiame kėlinyje D. Bertanis smeigė du tritaškius ir ekipas teskyrė taškas. Vėliau iš jo estafetę perėmė M. Kuzminskas, pabaigęs trečią kėlinį tolimu šūviu, dar vieną pridėjęs ketvirtame kėlinyje ir leidęs svečiams išlikti prie pat „Žalgirio“.

Vis tik ketvirtame kėlinyje šeimininkai visą laiką išliko žingsniu priekyje ir įsirašė pelnytą pergalę.

„Žalgiris“: B. Daviesas 27 (10 atk. kam.), N. Woltersas 11, A. Kavaliauskas ir E. Ulanovas po 8, M. Grigonis, A. White’as ir Th. Walkupas po 7, A. Milaknis 6, D. Waltonas 2, L. Westermannas ir L Birutis taškų nepelnė.

„Olimpia“: M. Jamesas 17, A. Gudaitis 16, V. Micovas ir M. Kuzminskas po 14.