Sėkmingai penktadienį prasidėjusiose XXXI vasaros olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybas pradėjo Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius, iškovojęs kelialapį į rungties finalą.

Pirmasis iš lietuvių startavęs Andrius Gudžius kvalifikacinėse varžybose geriausiu trečiuoju bandymu įrankį nuskraidino 65,18 m ir, pagerinęs asmeninį sezono rekordą, tarp septyniolikos A grupės dalyvių buvo trečias, o bendroje įskaitoje tarp 35-ių dalyvių užėmė ketvirtą vietą.

Pirmuoju bandymu A. Gudžius diską numetė 59,50 m, o antrasis jo bandymas buvo nesėkmingas.

Už Lietuvos atleto penktas atrankoje liko 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių čempionas ir prieš ketverius metus Londone bronzą iškovojęs estas Gerdas Kanteris (64,02 m).

Kvalifikacinės disko metikų varžybos neapsiėjo be staigmenų – už finalinio dvyliktuko ribų liko penkioliktą vietą užėmęs 2012 metų olimpinių žaidynių čempionas vokietis Robertas Hartingas (62,21 m) ir 24-ojoje pozicijoje likęs vicečempionas Ehsanas Hadadi (60,15 m) iš Irano.

Toliausiai atrankoje diską skraidino kvalifikacinį normatyvą įvykdę pasaulio ir Europos čempionas lenkas Piotras Malachowskis (65,89 m) bei austras Lukas Weisshaidingeris (65,86 m) ir vokietis Christophas Hartingas (65,41 m).

Finalinės disko metikų varžybos šeštadienį prasidės 16.50 val. Lietuvos laiku.