17
Latvija – Prancūzija (nuotr. SCANPIX)

Prancūzijoje vykstančių Europos vyrų krepšinio pirmenybių atkrintamųjų varžybų antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse čempionės titulą ginanti Prancūzijos rinktinė antradienį 84:70 (21:25, 19:13, 16:7, 28:25) nugalėjo Latvijos ekipą ir trečią kartą iš eilės pateko į pusfinalį.

17

18 taškų nugalėtojams pelnė Tony Parkeris, 14 - Borisas Diaw, 13 - Rudy's Gobert'as, 11 - Nando De Colo, 10 - Joffrey Lauvergne'as.

Po keturiolikos metų tarp aštuonių pajėgiausių Senojo žemyno pirmenybių komandų patekusių latvių, kurie toliau tęs kovą dėl galimybės kovoti olimpiniame atrankos turnyre, sėkmingiausiai žaidė Kristapas Janičenokas (16 tšk.), Janis Strelniekas (14 tšk.) bei Dairis Bertanas (12 taškų).

Prancūzijos krepšininkų varžove ketvirtadienį pusfinalyje bus praėjusio čempionato bronzos medalininkė Ispanijos rinktinė, kuri antradienį ketvirtfinalyje 73:71 (14:14, 25:18, 16:25, 18:14) įveikė Graikijos komandą.

Trečiadienį vyks dar dvejos ketvirtfinalio rungtynės - Serbijos komanda žais su Čekijos ekipa, o Europos vicečempionai Lietuvos krepšininkai išmėgins jėgas su Italijos rinktine.

Į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pateks Senojo žemyno pirmenybių finalininkai, o 3-7 vietas užėmusios komandos dalyvaus papildomuose olimpiniuose atrankos turnyruose.