Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienio vakarą įvyko antrasis šio sezono derbis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“. Amžinų varžovų dvikova Kaune nepriminė tikros Lietuvos krepšinio klasikos, o Martino Schillerio vadovaujami žalgiriečiai sutrypė Donaldo Kairio diriguojamą „Rytą“.

Dvikova Kaune baigėsi „Žalgirio“ pergale 92:45 (23:11, 22:11, 27:11, 20:12). Tai didžiausia žalgiriečių pergalė istorijoje, žaidžiant prieš sostinės ekipą.

Principinių varžovų akistatai sostinės klubo vyr. treneris D. Kairys turėjo vos 8 žaidėjus, iš kurių du buvo 17 dukterinės „Ryto“ komandos nariai.

Vienas jaunuolių, Adas Šimonis, pelnė pirmuosius LKL karjeros taškus. A. Šimonis pataikė vieną taiklų baudos metimą ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

„Rytui“ šioje dvikovoje nepadėjo pėdos traumą besigydantis kapitonas Arnas Butkevičius, peties srities traumą patyręs centras Rokas Gustys, taip pat kojos raumenį pasitempęs gynėjas Andrew Goudelockas, iš Afrikos į Lietuvą nespėjo grįžti ir vidurio puolėjas Maurice‘as Ndouras, du „Ryto“ žaidėjai vis dar leidžia laiką saviizoliacijoje po susirgimo COVID-19 virusu.

Į pergalę žalgirečius vedė rezultatyviausiai rungtyniavęs ir tobulai dvitaškius pataikęs Lukas Lekavičius. Viso žalgiriečių įžaidėjas pelnė 17 taškų. Jam puikiai talkino pirmajame kėlinyje koją susižeidęs, tačiau traumos išvegnęs Marius Grigonis, pelnęs 14 taškų. Rokas Jokubaitis pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus ir 11 taškų.

Vilniečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo centras Martynas Echodas, likęs per du atkovotus kamuolius nuo dvigubo dublio. Jo sąskaitoje 10 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (7/7 dvit.), Marius Grigonis 14, Rokas Jokubaitis 11 (6 rez. perd.), Marekas Blaževičius 10, Artūras Milaknis 9 (3/6 trit.), Nigelas Hayesas ir Martinas Gebenas (4/5 dvit., 7 atk. kam.) – po 8.

„Rytas“: Martynas Echodas 10 (3/11 dvit., 8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 9 (1/4 trit.), Gytis Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas – po 6, Augustas Marčiulionis ir Kristjanas Kitsingas (1/8 trit.) – po 5.

„Žalgirio“ ir „Ryto“ akistata spalio mėnesį Vilniuje taip pat baigėsi žalgiriečių pergale. Spalio mėnesį sostinėje Kauno ekipa laimėjo 84:72.

Papildysime.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (75:35)

Trečias kėlinys: (72:33)

Absoliutus vilniečių triuškinimas tęsiasi. M. Grigonio tritaškis ir komandas skiria jau 38 taškai (62:24).

N. Hayesas pataiko dvitaškį su pražanga, M. Grigonis prideda dvitaškį ir žalgiriečiai bėga jau 31 taško skirtumu.

Antras kėlinys: (45:22)

Th. Walkupo tritaškis prieš pat ilgąją pertrauką žalgiriečiams suteikia rekordinį 23 taškų pranašumą (45:22).

R. Jokubaitis smeigia tritaškį, M. Gebenas prideda du taškus, o žalgiriečiai bėga jau dvidešimties taškų skirtumu (32:12).

Pirmas kėlinys: (23:11)

Luko Lekavičiaus vedami žalgiriečiai jau pirmojo kėlinio metu nutolsta dviženkle persvara.

Traumą žalgiriečių gretose patyrė S. Vasturia, taip pat stipriai galvą susižeidęs Rokas Jokubaitis kėlinio eigoje rungtynių tęsti negalėjo.

Startiniai penketukai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelis Hayesas, Martinas Gebenas, Steve'as Vasturia.

„Rytas“: Gytis Radzevičius, Augustas Marčiulionis, Kristianas Kitsingas, Mindaugas Girdžiūnas, Martynas Echodas.