30
I. Buva. (Fotobankas)

Puikią pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mūšyje Vilniuje iškovojo „Rytas“ (23/3), kuris 87:74 (17:19, 23:10, 20:26, 25:17) pranoko Kauno „Žalgirio“ (22/2) krepšininkus.

30

Kauniečiai mače vertėsi be Luko Lekavičiaus.

„Rytas“ antrą sykį šiame sezone įveikė „Žalgirį“. Beje, tai buvo pirmas kartas nuo 2018 m., kai vilniečiai principinius varžovus pranoksta namų arenoje.

Žalgiriečiai kiek geriau pradėjo šio vakaro rungtynes, pirmajame kėlinyje jie visada buvo bent keliais taškais priekyje. Po Josho nebo ir Tylerio Cavanaugh metimų svečiai pirmavo 12:9, o po 10 minučių priekyje buvo 19:17.

Tačiau antrasis kėlinys jau priklausė „Rytui“. Ypač antroje kėlinio pusėje Giedriaus Žibėno auklėtiniai puikiai gynėsi ir naudojosi varžovų klaidomis. Po spurto 7:0 ir dar kelių atakų vilniečiai jau pirmavo 40:29.

I. Buva dvitaškiu užbaigė kėlinį, o komandos į didžiąją pertrauką šeimininkai išėjo šeimininkams pirmaujant 42:31.

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę grįžo jau su didesne energija. Netrukus surengė rezultatyvių atakų, Artūras Milaknis pataikė iš toli, įspūdingų momentų sukūrė J. Nebo.

Vilniečiai dar pirmavo, bet „Žalgiris“ jau kvėpavo varžovams į nugarą.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams niekaip nepavyko visiškai perlaužti mačo eigos ir išlyginti rezultato.  Nepadėjo ir dvi techninės pražangos, kurią gavo Jure Zdovcas ir paskui žalgiriečių atsarginių žaidėjų suoliukas.

Vilniečiai visada išliko priekyje, o antrojo kėlinio pusėje jie ir dar labiau padidino persvarą ir pirmavo jau 75:64.

Nuo tada vilniečiai pernelyg arti varžovų jau nebeprisileido, sėkmingai atsakydavo į visus žalgiriečių bandymus. Galiausiai finalinė mačo sirena paskelbė „Ryto“ pergalę 87:74.

Rungtynėse susidūrime su Arnu Butkevičiumi susižeidė Edgaras Ulanovas. Vienas iš kauniečių lyderių ketvirtojo kėlinio viduryje atsisėdo ant suolelio ir aikštėje daugiau nepasirodė.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė I. Buva, surinkęs 18 taškų. Jam puikiai talkino įžaidėjas S. Smithas, pridėjęs 16 tašku ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgirio“ gretose išsiskyrė Tyleris Cavanaugh, kuris pelnė 12 taškų.

„Rytas“: Ivanas Buva 18 (5 atk. kam.), Kennethas Smithas 16 (8 rez. perd.), Jarvisas Williamsas 10, Vaidas Kariniausias ir Arnas Butkevičius (5 atk. kam.) po 8.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 12, Tai‘us Websteris ir Joffrey Lauvergne‘as po 10, Joshas Nebo 9, Edgaras Ulanovas 8 (6 atk. kam., 5 rez. perd.)

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: Rytas“ 87:74 (17:19, 23:10, 20:26, 25:17) „Žalgiris“

„Žalgiris“ bandė artėti, bet „Rytas“ surengė kelias atakas, o po J. Williamso dėjimo vilniečiai vis dar buvo priekyje (67:59).

Blogos žinios kauniečiams. Po susidūrimo su A. Butkevičiumi traumą patiria E. Ulanovas, jis kol kas tęsti žaidimo negali.

Aikštėje žalgiriečiai bando artėti, bet vis „Rytas“ atsako irgi atakomis. Po M. Normanto metimo skirtumas šoktelėjo iki 73:62.

Svečiai jau labai nepalankioje situacijoje. T. Websteris pataiko gražu metimą, bet „Rytas“ išlaiko solidų pranašumą. Iki pabaigos likus keturioms minutėms jie pirmauja 79:66.

„Žalgiriui“ jau pritrūko ir laiko kažką pakeisti. Vilniečiai sėkmingai išlaikė pergalingą pranašumą ir šventė gražią pergalę.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 62:57 (17:19, 23:10, 20:26) „Žalgiris“

„Žalgiris“ po pertraukos grįžo visai su kita energija. Vilniečiams jau sunkiau sekėsi gintis. Joshas Nebo įspūdingai sugrūdo kamuolį į krepšį, S. Smihas atsakė metimu, bet čia pat tritaškį pataikė Artūras Milaknis.

Įpusėjus kėliniui svečiams pavyko kiek sumažinti atsilikmą. Vilniečiai pirmavo jau tik 48:42.

Likus žaisti trims minutėms vilniečiai vis dar buvo priekyje, o po Vaido Kariniausko dvitaškio rezultatas buvo 55:48.

Žalgiriečiai kvėpavo varžovams į nugarą, sumažino atsilikimą iki trijų taškų, bet J. Zdovcas užsidirbo techninę pražangą.

„Rytas“ vis dar pirmavo 62:57.

Antras kėlinys: „Rytas“ 42:31 (17:19, 23:10) „Žalgiris“

Antrajame kėlinyje aikštė ir toliau vyko kova taškas į tašką. Abi komandos apsikeitė taikliais metimais, o sužaidus daugiau nei tris minutes kauniečiai pirmavo, bet tik 23:21.

Tačiau „Rytas“ sužaidė geresnę atkarpą. Keletą kartų puikiai sužaidė gynyboje, I. Buva pataikė dvitaškį, o vilniečiai jau buvo priekyje 28:26.

T. Cavanaugh čia pat vilniečių persvarą ištirpdė tritaškiu, bet vilniečiai irgi atsakė keliomis geros atakomis ir vėl buvo priekyje 33:29. J. Zdovcas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Nuostabus „Ryto“ antrasis kėlinys. Septyni taškai be atsako, pasiaukojimas gynyboje ir vllniečiai pirmą sykį pirmauja dviženkliu taškų skirtumu (40:29).

I. Buva dvitaškiu užbaigia kėlinį, o šeimininkai priekyje 42:31.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 17:19 „Žalgiris“

Per pirmąsias dvi minutes komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o žalgiriečiai po Tylerio Cavanaugh tolimo metimo pirmavo 3:2.

Arnas Butkevičius išvedė vilniečius į priekį, bet Joshas Nebo čia pat atsakė dvitaškiu (5:5). Bet įpusėjus kėliniui žalgiriečiai pataikė dar sykį iš tolį, J. Nebo pataikė dvitaškį ir „Žalgiris“ jau pirmavo 12:9.

Kauniečiai kėliniui artėjant prie pabaigos išlaikė minimalią persvarą. Likus žaisti kelias minutes J. Zdvoco auklėtiniai pirmavo 17:13.

G. Radzevičius pataikė iš toli, o po dešimties minučių vilniečiai atsilikinėjo 17:19.