0

Sekmadienio vakarą Panevėžio "Aukštaitijos" stadione įvyko "SMScredit.lt A lygos" 31-ojo turo rungtynės. Jose "Ekranas" namų aikštėje susitiko su svečiais iš Gargždų - "Bangos" futbolininkais. Mačas baigėsi ekraniečių pergale rezultatu 2:0 (1:0), o šiose rungtynėse savo debiutinį įvartį pelnė komandos legionierius iš Serbijos Dejan Djenič.

Ekraniečiai rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė nuo pat pirmųjų akimirkų. Prabėgus vos keliomis dešimtims sekundžių nuo teisėjo švilpuko, laimę iš kiek tolėliau pabandė M. Andjelkovič, tačiau jo smūgis buvo netikslus. Dar po trijų minučių varžovų vartams pagrasino ir A. Buinickij, bet jo bandymas praskiejo virš skersinio. 9-ąją mačo minutę progą pasižymėti turėjo ir D. Djenič. Deja, jo smūgis galva pavojaus "Bangos" vartams nesukėlė.

Ekraniečių atakos davė vaisių 25-ą minutę, kai kairiuoju kraštu prasiveržęs V. Slavickas perdavė kamuolį D. Djenič. Ką daryti su kamuoliu panevėžiečių serbas ilgai negalvojo ir šaltakraujiškai pasiuntė jį į "Bangos" vartų tinklą - 1:0. Tai debiutinis šio legionieriaus įvartis "Ekrano" gretose.

Pirmas kėlinys ir toliau klostėsi pagal ekraniečių scenarijų. Mėlynai raudoni dažnai lankydavosi "Bangos" baudos aikštelėje, tačiau sukurti kažko pavojingesnio panevėžiečiams dar kartą nepavyko. Tuo metu "Banga" "Ekrano" baudos aikštelėje buvo praktiškai nematoma ir smūgius link FKE vartų svečiams pavykdavo atlikti tik retkarčiais.

Antrą kėlinį ekraniečiai vėl pradėjo aktyviai, tačiau keletą kartų iš eilės panevėžiečiai atsidūrė nuošalėje. Tuo metu gargždiškiai pabandė laimę iš toli, tačiau Ž. Banio smūgį iš baudos aikštelės prieigų sėkmingai sugavo FKE vartų sargas K. Timofejevas. Antroje rungtynių dalyje vyravo įtempta atmosfera, kadangi ekraniečiai siekė padidinti trapią, vieno įvarčio persvarą, o varžovai vis labiau siekė rezultatą išlyginti.

Bene realiausią progą padidinti persvarą ekraniečiai turėjo 75-ą minutę, kai stipriu smūgiu nuginkluoti "Bangos" vartininką pabandė V. Slavickas. Deja, jo smūgis atsimušė į virsptą, o pakartotinis L. Narbuto šūvis skriejo tiesiai į varžovų vartininką. 79-ą minutę ekraniečiams pagaliau pavyko pasiekti ir antrą įvartį. Sulaukęs perdavimo, tiksliu smūgiu pasižymėjo FKE veteranas, kątik aikštelėje po keitimo pasirodęs E. Varnas, padidindamas persvarą iki 2:0.

84-ą minutę ekraniečiai liko dešimtyje, kai už antrą geltoną kortelę aikštę privalėjo palikti V. Slavickas. Tačiau vieno žaidėjo deficitas rungtynių rezultatui įtakos jau nebeturėjo ir pergalę rezultatu 2:0 šventė mėlynai raudoni.