Lietuvos vyrų futbolo rinktinė prieš atsakomąjį mačą UEFA Tautų lygos C divizione su Gibraltaro rinktine įgijo nedidelį pranašumą. Ketvirtadienio vakarą Portugalijoje žaidę Edgaro Jankausko auklėtiniai daug progų nesukūrė, tačiau įveikė varžovus 1:0 (0:0).

Nors Lietuvos rinktinė daugiau rungtynėse kontroliavo kamuolį (61 proc.), tačiau net 14 smūgių skriejo šalia vartų. Į vartų plotą lietuviai altiko 5 smūgius, kai tuo tarpu varžovai vos keliais mažiau (3).

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinė vangiai pradėjo rungtynes ir mažiau nei tikėtasi žaidė atakuojantį futbolą.

Aštuntą rungtynių minutę pirmasis lietuvis gavo geltoną kortelę. Už šiurkštų žaidimą buvo nubaustas Edvinas Girdvainis.

Pavojingesnę ataką lietuviai sukūrė tik 24-ą rungtynių minutę, kai greitoje atakoje atsidūrė puolėjas Fiodoras Černychas. Jį už baudos aikštelės ribų taranavęs vartininkas užsidirbo raudoną kortelę, o Lietuvos rinktinė gavo šansą baudos smūgiui.

Standartinės situacijos ėmėsi Edgaras Utkus, kurio baudos smūgį atrėmė po keitimo pasirodęs varžovų vartininkas.

43-ią rungtynių minutę už pražangą geltoną kortelę užsidirbo rinktinės atraminis saugas Gvidas Gineitis, o netrukus rungtynių arbitras pridėjo penkias papildomo laiko minutes pirmajame kėlinyje.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje lietuviai pradėjo aktyviau spausti savo varžovus, tačiau darė labai daug klaidų atlikdama perdavimus.

Pavojingiausią rungtynių progą 57-ą mačo minutę sukūrė neseniai kontraktą su „Torino“ klubu pratęsęs G. Gineitis. Jis atiko tolimą smūgi, kuris sudrebino varžovų vartų skersinį.

Dar po kelių akimirkų E. Jankausko auklėtiniams pavyko pasižymėti pagaliau surengus pavojingą išpuolį aikštės kraštu.

Aštrų komandos draugo perdavimo sulaukęs Vykintas Slivka adresavo kamuolį į baudos aikštelę, o įvarčiu galva pavyko pasižymėti po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Armandui Kučiui 1:0.Per likusį laiką nei vienai iš rinktinių pasižymėti nepavyko, o Lietuvos rinktinė išsivežė pergalę minimaliu rezultatu.

Antroji išlikimo C divizione dvikova – Kaune

Priminsime, kad antrasis komandų susitikimas kitą antradienį, kovo 26-ąją, vyks Kaune. Poros nugalėtojas išliks C divizione, o pralaimėjusiai rinktinei teks tenkintis vieta Tautų lygos D divizione.

Lietuvos futbolininkai cempionai .iveike nors ir labai sunkiai laaabai stipria komanda .Giblartare super valstybeje gyvena net 32.000 gyventoju ,futbola zaidzia megejiskai .Kartais po darbo jei neina alaus isgert tai paspardo kamuoli pora kartu i savaite kokiam kieme .