Du aukso ir vienas sidabro medalis. Su tokiu įspūdingu bagažu iš Europos čempionato trumpame baseine Danijoje į Lietuvą pirmadienį parskris 16-metė Lietuvos plaukimo princesė Rūta Meilutytė.

100 m krūtine rungties finale lietuvė laimėjo dvikovą su kita plaukimo superžvaigžde ruse Julija Jefimova. R.Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 2,92, Rusijos atstovė - per 1 min. 2,96 sek.. Bronzos medalį iškovojusi danė Rikke Moeller Pedersen - per 1 min. 4,39 sek.

Pusfinalyje šeštadienį greičiausia buvo J.Jefimova (1 min. 3,27 sek.), antra - R.M.Pedersen (1 min. 4,1 sek.), trečia - R.Meilutytė (1 min. 5,13 sek.).

Danijos mieste Herninge finišuojančiose žemyno pirmenybėse R.Meilutytė laimėjo auksą ir 100 m kompleksiniame plaukime, pasiekusi Europos čempionatų rekordą ir aplenkusi šios rungties favoritę vengrė Katinką Hosszu. Žemyno vicečempione lietuvė tapo 50 nuotolyje krūtine, kuriame paskutinę akimirką nusileido J.Jefimovai. Tada rusė buvo greitesnė 0,06 sek.