30
Slovėnija – Lietuva 4:0 (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos varžybose patyrė penktąjį pralaimėjimą iš eilės. Lietuviai pirmadienį Slovėnijoje nusileido 0:4 (0:1).

30

Edgaras Jankauskas į starto sudėtį išleido vartininką Ernestą Šetkų, gynėjus Valdemarą Borovskį, Tadą Kijanską, Liną Klimavičių, Egidijų Vaitkūną, saugus Mantą Kuklį, Vykintą Slivką, Fedorą Černychą, Arvydą Novikovą, Darvydą Šerną, puolėją Nerijų Valskį.

Pastarasis į rinktinę grįžo po diskvalifikacijos. Jis starto sudėtyje pakeitė Artūrą Žulpą. Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis, vietoje Georgo Freidgeimo į aikštę žengė L. Klimavičius.

Per pirmąsias 20 minučių kamuolį kontroliavo slovėnai, bet jiems itin rimtų pavojų sukurti nepavyko. Lietuviams sunkiai sekėsi palaikyti kamuolį. Jei pavykdavo priartėti arčiau varžovų vartų, sekdavo netikslus perdavimus.

25-ąją minutę L. Klimavičius pargriovė varžovą, šiam įkirtus į baudos aikštelę. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Jį užtikrintai realizavo Josipas Iličičius (0:1).

Likusi kėlinio dalis vyko panašiai kaip ir ankstesnioji – slovėnai kontroliavo kamuolį, lietuviai griovė varžovų atakas, o patiems kurti nesisekė.

Lietuvos rinktinė 50-ąją minutę kėlė pirmąjį kampinį, o po kelių minučių ir pirmąkart smūgiavo į vartus.

Vėliau suklydo Lietuvos rinktinės vartininkas E. Šetkus, baudos aikštelės kampe paėmęs kamuolį į rankas po komandos draugo perdavimo. Teisėjas skyrė laisvą smūgį, bet slovėnams po jo įmušti nepavyko. 61-ąją minutę E. Šetkus baudos aikštelėje pargriovė varžovą, arbitras parodė į 11 metrų žymą. J. Iličičius užtikrintai mušė dar kartą (2:0).

Svečių žaidimą pagyvino į aikštę žengęs Lukas Spalvis. Po jo perdavimo į vartus grėsmingai smūgiavo kapitonas F. Černychas. Galiausiai L. Spalvis po kampinio mušė pats.

Rungtynių pabaiga priklausė šeimininkams. Jie pradėjo siausti. 82-ąją minutę kamuolį į vartus nukreipė Benjaminas Verbičius (3:0), 90-ąją – Valteris Birsa (4:0).

Lietuviai (5 taškai) užima penktąją F grupės poziciją, slovėnai (14 tšk.) – trečiąją.