Dar sykį asmeninį rekordą pagerinusi Kotryna Teterevkova Europos čempionate buvo arti medalio

sidabras atiteko 14-metei estei

Kazanėje (Rusija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine 19-metė lietuvė Kotryna Teterevkova iškovojo penktąją vietą.

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale ji atplaukė per 1 min. 4,75 sek. bei penktąją vietą pasidalino su Italijos sportininke, kuri užfiksavo identišką laiką. K. Teterevkova trečią kartą per dvi dienas pagerino savo asmeninį rekordą.

2019 m. iškovotą čempionės titulą apgynė italė Martina Carraro (1:04.01). Tuo tarpu antrą vietą pasidalino dvi labai jaunos sportininkės. 16-metė rusė Jevgenija Čikunova ir vos 14-os metų estė Eneli Jefimova finišavo per identišką laiką – 1 min. 4.25 sek.

Jaunoji estė po 50 m netgi lenkė visas varžoves. Nedaug trūko, kad E.Jefimova iškovotų pirmąjį Estijos aukso medalį per Europos čempionatų trumpame baseine istoriją.

Priminsime, kad lietuvė antradienį ryte atrankoje distanciją įveikė per 1 min. 5.50 sek., net 0.49 sek. pagerino karjeros rekordą, užėmė 9-ą vietą ir pateko į pusfinalį.

Tada lietuvę aplenkė net 4 italės, iš kurių dėl taikomų kvotų į kitą etapą pateko tik 2, todėl K.Teterevkovos laikas tarp pusfinalio dalyvių buvo 7-as.

Antradienį vakare pusfinalyje lietuvė plaukė dar greičiau – 1 min. 5.25 sek. Naujo karjeros rekordo užteko 8-ai vietai pusfinalyje ir paskutiniam bilietui į finalą.

Šioje rungtyje visi pagrindiniai rekordai iki šiol priklauso Rūtai Meilutytei. Ji yra Europos rekordininkė, pasaulio ir Europos jaunimo rekordininkė, o planetos rekordą dalijasi su jamaikiete Alia Atkinson (1:02.36). R.Meilutytei priklauso ir Europos čempionatų trumpame baseine rekordas (1:02.92).