Pirmuoju Izraelyje vykstančio Europos plaukimo čempionato trumpame (25 metrų ilgio) baseine finalininkų iš lietuvių tapo Donatas Rapšys.

Lietuvis trečiadienį 200 m nuotolį nugara jis nuplaukė per 1 minutę 52,84 sekundės ir tarp 37-ių atletų buvo septintas.

Prieš dvejus metus Danijoje vykusiame Senojo žemyno čempionate trumpame baseine D. Rapšys šioje rungtyje užėmė penktą vietą.

Greičiausiai 200 m nugara atrankoje plaukė Yakovas Yanas Toumarkinas (1:50,33) iš Izraelio, čempiono titulą ginantis lenkas Radoslawas Kawieckis (1:50,36) bei vengras Davidas Foldhazis (1:50,66).

greičiausias 50 m nuotolio krūtine atrankoje buvo Giedrius Titenis, užsitikrinęs kelialapį į pusfinalį.

Lietuvos plaukikas nuotolį įveikė per 26,45 sekundės ir, 0,46 sekundės pagerinęs šalies rekordą trumpame baseine, atrankoje aplenkė antrą ir trečią vietą užėmusius atitinkamai rusą Andrejų Nikolajevą (26,48 sek.) bei praėjusių pirmenybių bronzos medalininką airį Alexanderį Murphy (26,51 sek.).

Šios rungties čempiono titulą ginantis slovėnas Damiras Dugonjičius (26,54 sek.) atrankoje užėmė penktą vietą.

Andrius Šidlauskas šią distanciją nuplaukė per 27,41 sekundės ir bendroje įskaitoje liko 27-tas tarp 50-ties atletų. Iki išsvajoto šešioliktuko jam pritrūko 0,33 sekundės.

Trečiadienį atrankoje dar startuos Danas Rapšys, plauksiantis 200 m nugara.