0

Argentinoje ir Čilėje vykusio 33-iojo Dakaro ralio nugalėtoju automobilių klasėje tapo Kataro atstovas Nasseras al-Attiyah („Volkswagen“).

Kataro lenktynininkas Dakaro ralyje triumfavo pirmą kartą.

Antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Ginielis de Villiersas („Volkswagen). Jis nugalėtojui pralaimėjo 49 min. 41 sek. Trečias liko dukart pasaulio automobilių ralio čempionas (1990 ir 1992 m.) ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“). Praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas Ispanijos lenktynininkas N. al-Attiyah pralaimėjo 1 val. 20 min. 38 sek.

Iš viso klasifikuoti 53 ekipažai.

Paskutinį, 13-ąjį, etapą šeštadienį laimėjo C.Sainzas. Jis 181 km greičio ruožą nuvažiavo per 1 val. 16 min. 8 sek.

Antrąją vietą užėmė N. al-Attiyah (+0.38), o trečiąją - lenkas Krzysztofas Holowczycas (BMW; +1.25).

Motociklų klasėje nugalėjo ispanas Marcas Coma (KTM). Ispanas Dakaro ralio nugalėtoju tapo trečiąjį kartą.

Antrąją vietą užėmė nugalėtojo titulą gynęs prancūzas Cyrilas Despresas (KTM; +15.04), trečiąją - portugalas Helderis Rodriguesas („Yamaha“; +1:40.20).

13-ąjį etapą tarp motociklininkų laimėjo belgas Fransas Verhoevenas (BMW) - 1 val. 25 min. 7 sek. Antras finišavo H.Rodriguesas (+0.05), trečias - brazilas Jeanas De Azevedo (KTM; +0.19).

M.Coma paskutiniame etape liko penktas.

Keturračių motociklų klasėje 13-ąjį etapą laimėjo lenkas Lukaszas Laskawiecas („Yamaha“). Varžybų nugalėtoju tapo argentinietis Alejandro Patronelli („Yamaha“).

Sunkvežimių klasėje septintąjį kartą per savo karjerą triumfavo rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“). 13-ąjį etapą laimėjo jo tėvynainis ir komandos draugas Firdausas Kabirovas. Antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmęs Rusijos lenktynininkas V.Čaginui pralaimėjo 30 min. 4 sek.