32-ojo Dakaro ralio trečiąjį etapą, vykusį Argentinoje, automobilių klasėje pirmadienį laimėjo prancūzas Stephane'as Peterhanselis (BMW). Po šios pergalės jis tapo varžybų lyderiu.

S. Peterhanselis 182 km greičio ruožą įveikė per 2 val. 55 min. 19 sek. Antras finišavo ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 5 min. 44 sek. Trečiąją vietą užėmė buvęs lyderis katarietis Nasseras Al-Attiyahas („Volkswagen“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 10 min. 1 sek.

S. Peterhanselis bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užimantį C. Sainzą lenkia 4 min. 33 sek. Trečiąją vietą užima N. Al Attiyahas. Jis nuo lyderio atsilieka 7 min. 31 sek.

Motociklų klasėje pirmadienį greičiausias buvo prancūzas Cyrilas Despres (KTM). Jis 182 km nuvažiavo per 3 val. 1 min. 9 sek. ir tapo varžybų lyderiu.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė portugalai – atitinkamai Helderis Rodriguesas („Yamaha“, +10.40) ir Paulo Goncalvesas (BMW, +12.09).

Naujasis lyderis S. Despres į antrąją vietą nukritusį prancūzą Davidą Casteu („Sherco“) lenkia 10 min. 3 sek. Trečiąją vietą užima H. Rodriguesas (+17.57).

Sunkvežimių klasėje trečiąjį etapą iš eilės laimėjo rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“), o keturračių motociklų klasėje pirmadienį nugalėjo argentinietis Marcosas Petronelli („Yamaha“).

Netoli trečiojo etapo finišo nukrito sraigtasparnis su dviem pilotais ir dviem žurnalistais. Dėl sužeidimų į ligoninę buvo nuvežti tik pilotai. Pranešama, kad jų gyvybei pavojus negresia.

Ralio, kurį sudaro 14 etapų, dalyviai finišuos sausio 17 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti apie 9000 km ilgio trasą.