Ketvirtosiose 2015-2016 metų sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės turnyro finalo rungtynėse Vakarų konferencijos čempionas San Chosė „Sharks“ klubas su Dainiumi Zubrumi pirmadienį namuose, stebint 17,5 tūkst. žiūrovų, 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) pralaimėjo Rytų konferencijoje triumfavusiems Pitsbergo „Penguins“ ledo ritulininkams, kurie serijoje iki keturių pergalių pirmauja jau 3–1.

Pirmuosius du serijos mačus išvykoje San Chosė komanda varžovams pralaimėjo 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) bei 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1; po pratęsimo) ir tik trečiojoje dvikovoje namuose šventė pergalę 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0, po pratęsimo)

Pirmadienio rungtynėse lietuvis aikštėje praleido vos 5 minutes ir 10 sekundžių, per kurias kartą metė į varžovų vartus bei išvengė baudos minučių.

Per dvylika mačų atkrintamosiose varžybose puolėjas iš Lietuvos aikštelėje praleido 2 valandas 10 minučių ir 51 sekundę, per kurias įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 5 varžovų metimus ir gavo 2 baudos minutes.

38-erių metų puolėjas D. Zubrus reguliariajame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 baudos minučių.

Po įvartį nugalėtojams ketvirtosiose finalo rungtynėse pelnė Ianas Cole'as (7:36), Jevgenijus Malkinas (22:37) ir Ericas Fehras (57:58), o garbės įvartį į svečių vartus įmušė Melkeris Karlssonas (48:07).

„Penguins“ ekipos vartininkas Mattas Murray'us atrėmė 23 arenos šeimininkų metimus iš 24, o „Sharks“ komandos vartininko Martino Joneso sąskaitoje – 17 atremtų svečių metimų iš 20.

Penktąsias Stenlio taurės turnyro finalo serijos rungtynes komandos ketvirtadienį žais Pitsberge, kur „Penguins“ ledo ritulininkai bandys ketvirtą kartą klubo istorijoje laimėti Stenlio taurę. Anksčiau jie geriausi lygoje buvo 1991, 1992 ir 2009 metais. Dabar San Chose klubą serijoje gali išgelbėti tik stebuklas, nes nuo 1939 metų, kai finalo serijoje pradėta žaisti iki keturių pergalių, 1-3 pralaiminti komanda pakeitė serijos baigti vos vieną kartą iš 32-jų bandymų. Ir tai nutiko dar 1942 metais, kai Detroito „Red Wins“ komanda pirmavo serijoje 3-0, o Stenlio taurę iškovojo Toronto „Maple Leafs“ komanda, laimėjusi seriją 4-3.