VTB Vieningosios lygos finalo rungtynėse Maskvos CSKA ekipa su Ramūnu Šiškausku 66:55 (17:14, 22:11, 18:19, 9:11) įveikė Kazanės „Unics“ komandą, kurią treniruoja Valdemaras Chomičius bei kurioje rungtyniauja Saulius Štombergas.

Mačą galingu A.Kauno dėjimu pradėjo CSKA – 2:0. „Unics“ į tai atsakė keturiais iš eilės K.Lončaro taškais – 4:2. Netrukus A.Kauno dvitaškis su pražanga atstatė pusiausvyrą – 6:6. Sužaidus 7 minutes rezultatas dar buvo lygus (10:10), tačiau P.Mensah-Bonsu pataikė dvitaškį, tritaškį pridėjo J.R.Holdenas ir maskviečiai nutolo – 15:10. Iki kėlinuko pabaigos V.Chomičiaus auklėtiniams pavyko šiek tiek sumažinti deficitą – 14:17.

Antroje ketvirčio pradžioje J.R.Holdeno pataikytas tolimas metimas suteikė CSKA 6 taškų persvarą – 21:15. Po šio epizodo maskviečiai net 3 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, o tuo pasinaudoję varžovai sumažino savo deficitą iki minimumo – 20:21. Rusijos čempionai netrukus atsigavo ir A.Kauno bei J.R.Holdeno taškų dėka susikrovė 7 taškų pranašumą (30:23) bei V.Chomičių privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos CSKA surengė dar kelis sėkmingus antpuolius ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženkliu – 34:23. Po dar vieno J.R.Holdeno tritaškio CSKA jau pirmavo 16 taškų skirtumu (39:23), o V.Chomičius paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Per likusį laiką „Unics“ priartėjo prie savo varžovų vos dviem taškais – 25:39.

Po didžiosios pertraukos net dvi su puse minutės nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų. „Tylą“ pavyko nutraukti T.Langdonui – 41:25. „Unics“ ir toliau klimpo „armiečių“ gynyboje. Likus žaisti 4 minutes T.Langdono tritaškis jo ekipai suteikė jau 21 taško pranašumą – 50:29. Kazaniečiai neketino sudėti ginklų anksčiau laiko. Daugiausiai M.Lampes pastangų dėka jie laimėjo atkarpą 8:0 (37:50) ir J.Pašutiną privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Sužaidus 9 minutes M.Popovičius smeigė tolimą metimą, pakėlė ant kojų visą halę bei J.Pašutiną privertė prašyti dar vienos minutės pertraukėlės – 42:53. Sužaidus tris ketvirtadalius rungtynių Eurolygos vicečempionai vis dar tvirtai pirmavo – 57:44.

Paskutinioji mačo atkarpa prasidėjo vangiai. Per pirmąsias keturias minutes taškus rinko tik Kazanės krepšininkai, kurie sumažino savo deficitą iki vienženklio skaičiaus – 48:57. CSKA pirmuosius taškus įmetė sužaidus net pusę kėlinio – 59:50. T.Lyday‘us pelnė du taškus su pražanga, M.Lampe įmetė iš vidutinio nuotolio ir „Unics“ jau ėmė lipti varžovams ant kulnų, o tai labai nepatiko J.Pašutinui, kuris paprašė jau trečiosios minutės pertraukėlės antroje susitikimo pusėje – 55:59.

Po jos J.R.Holdenas pelnė du taškus, A.Vorontsevičius pridėjo dvitaškį su pražanga ir CSKA, likus žaisti 1 minutę ir 20 sekundžių, atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 64:55. Per likusį laiką V.Chomičiaus auklėtiniams atsitiesti nepavyko ir jie buvo priversti tenkintis antrąja vieta turnyre.

R.Šiškauskas aikštėje praleido 23 minutes, pelnė 5 taškus (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 5/6 baudų), sugriebė 3 atšokusius kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

S.Štombergas per 14 minučių taškais nepasižymėjo (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių).

CSKA: J.R.Holdenas ir A.Kaunas po 16, T.Langdonas 9, A.Voroncevičius 8, R.Šiškauskas ir P.Mensah-Bonsu po 5.

„Unics“: M.Lampe 21 (6 atk. kam.), M.Popovičius ir K.Lončaras po 10, P.Samoylenko ir V.Vereemenko po 4.