Pirmosiose Eurolygos Top-16 varžybų etapo rungtynėse Zagrebo „Cibona“ ekipa namuose netikėtai rezultatu 88:81 (17:25, 21:19, 24:18, 26:19) nugalėjo Sienos „Montepaschi“ klubą, kuriame žaidžia Kšyštofas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas.

Susitikimą kur kas geriau pradėjo svečiai iš Sienos, kurie ketvirtąją minutę po Henry Domercanto dvitaškio pirmavo rezultatu 10:3. Netrukus po K.Lavrinovičiaus tritaškio „Montepaschi“ klubo persvara tapo dviženkle (20:10). Iki pirmojo kėlinuko pabaigos „Cibona“ varžovų persvarą sumažino iki 8 taškų (17:25).

Antrojo ketvirčio pradžioje Zagrebo komanda kiek atsigavo ir ėmė mažinti atotrūkį. Marinas Rozičius pelnė penkis taškus iš eilės ir „Montepaschi“ ekipos pranašumą sumažino iki 3 taškų (24:27). Dar po kelių atakų po M.Rozičiaus dvitaškio komandas skyrė vos vienas taškas (30:31), tačiau tada italai spurtavo 9:0 ir vėl atitrūko (40:30). 18-ąją susitikimo minutę „Montepaschi“ klubas įgijo rekordinę 12 taškų persvarą (44:32), bet "Cibona" ekipa iki didžiosios pertraukos ją sumažino iki 6 taškų (38:44).

Trečiajame kėlinuke „Cibona“ klubas ir toliau demonstravo puikų žaidimą bei po truputėlį mažino „Montepaschi“ ekipos persvarą. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui po Earlo Calloway dvitaškio rezultatas buvo lygus (48:48), o jau kitos atakos metu Davoras Kusas kroatus išvedė į priekį (51:48). Visgi „Cibona“ komanda iki kėlinuko pabaigos savo persvaros neišlaikė ir po K.Lavrinovičiaus dvitaškio rezultatas buvo lygus (62:62).

Lemiamą ketvirtį Sienos klubas pradėjo taikliu tritaškiu (65:62), bet Zagrebo ekipa neleido varžovams atitrūkti ir netrukus išlygino rezultatą (68:68). Lemiamas mačo lūžis įvyko ketvirtojo kėlinuko viduryje, kada „Cibona“ komanda spurtavo 8:0 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (79:73). Per likusį laiką „Montepaschi“ klubas dar bandė gelbėtis, tačiau kroatai paskutiniąsias minutes sužaidė ypač drausmingai ir iškovojo pergalę (88:81).

K.Lavrinovičius iš viso aikštelėje praleido 31 minutę ir per šį laiką pelnė 18 taškų (5/9 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo.

Neseniai į krepšinio aikštelę sugrįžęs R.Kaukėnas per 25 minutes surinko 12 taškų (6/7 dvitaškių, 0/4 tritaškių), sugriebė 2 kamuolius, bet taip pat suklydo 3 kartus.

„Cibona“: E.Calloway 23, D.Kusas 18 (3/3 tritaškių), A.Andersonas 16, N.Prkačinas 13 (7 atk. kam.).

„Monepaschi“: K.Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir Sh.Stonerookas (6 atk. kam.) - po 18, R.Kaukėnas ir T.McIntyre'as - po 12.