0

Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubas, kuriam atstovauja Darjušas Lavrinovičius, padarė viską, kad Vilniaus „Lietuvos rytui“ būtų lengviau patekti į kitą Eurolygos etapą. Dešimtojo turo rungtynėse Turkijos čempionai namuose 93:61 (16:16, 22:14, 21:13, 34:18) sutriuškino Šolė „Cholet basket“ krepšininkus, kuriems pergalė būtų garantavusi vietą „Top 16“.

Vis dėlto stipriausia Prancūzijos ekipa Turkijoje nelaimėjo ir dėl prastesnio tarpusavio rungtynių santykio užleido ketvirtąją poziciją „Lietuvos rytui“. Tuo tarpu „Fenerbahce Ulker“ C grupėje užėmė antrąją vietą.

Mačas nepalankiai prasidėjo „Lietuvos rytui“. Prancūzai pirmąją trijų minučių atkarpą laimėjo net 9:0. „Fenerbahce Ulker“ krepšininkai atsitiesė po tragiškos mačo pradžios ir sušvelnino deficitą - 8:14. Baigiantis kėliniui Turkijos čempionai išlygino rezultatą - 16:16.

Antrajame ketvirtyje N.Spahijos auklėtiniai perėmė žaidimo vadžias. Bendromis pastangomis „Fenerbahce Ulker“ įgijo penkių taškų pranašumą - 23:18. Po ketvirtojo turkų naujoko iš NBA S.May'aus taško skirtumas išaugo iki aštuonių - 29:21. „Cholet basket“ buvo pavykę perkirpti atsilikimą per pus (25:29), tačiau šeimininkai vėl atitrūko - 33:25. Po dviejų kėlinukų „Fenerbahce Ulker“ nusipelnė „Lietuvos ryto“ pagyrų - 38:30.

Po pertraukos pirmuosius taškus pelnęs D.Lavrinovičius padidino „Fenerbahce Ulker“ pranašumą iki rekordinio - 40:30. Skirtumas nesikeitė - turkai ir toliau užtikrintai pirmavo (48:36). Stabilumas trečiajame kėlinyje buvo itin naudingas „Lietuvos rytui“. Laikas bėgo, o „Fenerbahce Ulker“ persvara nemažėjo - 55:41. Prieš lemiamą mačo dalį Stambulo ekipa užtikrintai buvo priekyje - 59:43.

Skirtumas nebekėlė abejonių (65:45), o „Cholet basket“ buvo priversti žvalgytis į situaciją Zagrebe. Per likusį laiką „Fenerbahce Ulker“ tik išsityčiojo iš savo priešininkų ir šventė užtikrintą pergalę.

D.Lavrinovičius per 18 minučių pelnė 18 taškų (6/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė.

„Fenerbahce Ulker“: Darjušas Lavrinovičius 18 (6/6 dvit.), Kaya Pekeris 13, Emiras Preldzičius 11 (11 rez. perd.), Mirsadas Turkčanas 10.

„Cholet basket“: Sammy Mejia 17, DeMarcusas Nelsonas 9, Claude'as Marquisas ir Randalas Falkeris po 7.