27
K. Evansas. (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgiris“ tęsia pralaimėjimų seriją Eurolygoje (3/4). Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtadienio vakarą po pratęsimo svečiuose 82:86 (14:13, 12:25, 20:13, 28:23, 8:12) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (3/4) klubui.

27

Tai žalgiriečiams jau buvo trečioji nesėkmė Eurolygoje iš eilės.

Svečiai neblogai pradėjo rungtynes. Nors abi komandos strigo puolime, žaidimo tempas buvo gana lėtas, bet „Žalgiris“ pirmavo minimaliai (14:13).

Tačiau antrajame žalgiriečiai visiškai užstrigo puolime, o varžovai kaip tik išsilaisvino iš pančių

„Žalgiris“ nepataikė paprasčiausių metimų, „Anadolu Efes“ atitrūko jau iki 35:23.

Bedantis „Žalgiris“ per kėlinį surinko vos 12 taškų ir atsilikinėjo 26:38.

Bet „Žalgiris“ ginklų sudėti nesirengė. Trečiajame kėlinyje jie sugrįžo ir ypač užsikūrė antroje trečiojo kėlinio pusėje.

Po puikių epizodų gynyboje pagaliau atsirišo iš krepšys. Netrukus žalgiriečiai jau buvo visai šalia varžovų (51:53).

Kauniečiai po T. Dimšos tritaškio buvo ir priekyje, bet atsakymų surado ir Stambulo klubas. Jie neleido žalgiriečiams perlaužti mačo eigos ir vėl šiek tiek nuo „Žalgirio“ atitrūko 68:64.

Toliau aikštėje vyko tikra drama, kurios herojumi tapo Keenanas Evansas. Žalgiriečių lyderis prabudo ir kamuolys buvo jo rankose lemiamomis akimirkomis. Iki ketvirtojo kėlinio jis buvo pelnęs tik 4 taškus, o per lemiamą ketvirtį surinko jų 15.

„Žalgiriui“ atsilikėjant dviem taškais ketvirtajame jis pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą 74:74. „Anadolu Efes“ dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, nes buvo likusios 21 sek., bet Sh. Larkino metimas nebuvo taiklus ir komandos žaidė pratęsimą.

Jame vyko permaininga kova, pirmavo ir „Žalgiris“, vis dėlto svarbiausiu metu kauniečiai klydo, o turkai metimus pataikė.

Jie lemiamu metu pasižymėjo baudos aikštelėje, o K.Evansui metant iš toli taiklumo pristigo. Tada Sh.Larkinas prasiveržimu paliko vos 9 sekundes svečiams (86:82), per kurias žalgiriečiai jau varžovų nebeprisivijo.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20 (3/6 tritaškių, 4 rez. perd.), Rolandas Šmitas 16 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 15 (5 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 13 (6 atk. kam.), Brady Manekas , Edgaras Ulanovas 4 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 2/8 metimų), Dovydas Giedraitis ir Arnas Butkevičius po 3.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 20 (7 atk. kam.), Dariusas Thompsonas 17 (5 rez. perd.), Shane'as Larkinas 14 (5 rez. perd.), Derekas Willisas (10 atk. kam., 3/6 tritaškių) ir Tyrique'as Jonesas (6 atk. kam.) po 11.